Підживлення огірків – запорука врожайності. Народні методи, які реально працюють.

Підживлення огірків – запорука врожайності. Для цих цілей використовуються мінеральні та органічні добрива. Підживлення починається з початком плодоношення, періодичність раз в 7-10 днів. Поживний розчин вноситься під рослина навколо стебла і ніяким чином не повинен потрапити на листя. Якщо це сталося, листя необхідно обполоснути. Також необхідно провести полив до підгодівлі і відразу після нього.

Для збільшення плодоношення можна провести додаткове штучне запліднення квітів. Для цього використовуємо м’яку пензлик. З її допомогою пилок з однієї квітки переносимо на інший. Також збільшення плодоношення сприяє видалення старих, хворих листя і плодів.

Народні методи позакореневого підживлення огірків

Як підгодувати огірки дріжджами

Одне з дієвих добрив, які можна приготувати в домашніх умовах, це хлібопекарські дріжджі. Одну пачку дріжджів потрібно розчинити в 10 л води і настояти 3 доби в теплому місці. Раз в день підгодівлю слід помішувати.

Вносити таке добриво краще всього після поливу огірків. На один кущ має припадати по 0,5 л підгодівлі. Дане добриво не тільки стимулює ріст огірків, але і захищає їх від шкідників. Тільки візьміть на замітку, що таку підгодівлю не слід проводити більше 2-3 разів за сезон.



Щоб дріжджі спрацювали, підгодовувати ними огірки рекомендується після того, як ґрунт на ділянці прогріється

«Зелене добриво».

На стан рослин сприятливо діє настій із зброджених бур’янів, розведений у воді. Це добриво нерідко називають «зеленим».
Готують його так: стару бочку наповнюють соковитими бур’янами (кропивою, лопухами, мати-й-мачухою, кульбабами, осотом, лободою), траву заливають водою доверху, ємність закривають кришкою і залишають приблизно на 2 тижні. При цьому рідину щодня помішують. Через 2 тижні настій розводять водою в пропорції 1:20 і обприскують ним листя огірків.
Таке добриво можна застосовувати для позакореневого підживлення будь-яких овочевих культур.

Позакореневе підживлення сіном.

Для цього пріле сіно заливають водою з розрахунку 1: 1 і настоюють протягом двох діб. Отриманою рідиною огірки обприскують 3 рази за сезон з інтервалом в тиждень.Така підгодівля не тільки подовжує період вегетації огірковим пагонам, а й захищає рослини від борошнистої роси.

Позакореневе підживлення попелом.

Під час плодоношення корисно обприскувати огірки попільним розчином. Попіл багатий калієм, тому може застосовуватися замість підгодівлі марганцевокислим калієм. Розчин готують наступним чином: 1 склянку попелу розчиняють в 10 л води і настоюють добу. Після чого рідину ретельно перемішують і проціджують, щоб осад від попелу не забив розпилювач.



Підживлення огірків цибулевим лушпинням

Добриво з цибулевого лушпиння добре тим, що його можна використовувати як для кореневого, так і для позакореневого підживлення. При цьому обприскування і полив огірків настоєм лушпиння цибулі — це не тільки повноцінне підживлення, але і захист від хвороб.

Даний настій готується з 20 г лушпиння і 5 л теплої води. Суміш повинна настоюватися протягом 4 днів, після чого її слід процідити. Така підгодівля корисна не тільки огіркам, але й багатьом іншим овочевим культурам, зокрема, томатам.