Підживлення ожини весною, щоб літом збирати гарний врожай. Яке саме добриво слід вносити

Навесні, коли на ожині з’явиться перше листя, потрібно внести підживлення. Ця рослина вибаглива, але до добрив ставиться позитивно.

Терміни підживлення.

Ожину можна підживлювати з весни до пізньої осені. Однак, надлишок підживлень призведе до негативних результатів. Вносити добрива можна два рази на місяць.

В різні періоди росту ожина потребує різних мікроелементів. Навесні рослина потребує азоту, в період цвітіння — фосфору та калію, а перед зимою — калію. Якщо кущі хворі, проведіть підгодівлю пестицидами.

Підживлення підбирається згідно потреб ожини.

Органіка.

Для приготування трав’яного розчину покладіть на дно бочки бур’ян, додайте 50 грамів дріжджів та залийте водою. Залиште настоюватися протягом тижня під сонцем. Проведіть рясний полив ожини та інших плодових чагарників.

Перегній, пташиний послід або розведений гній потрібно вносити під кущі ожини в розрахунку 1 кг на 1 м. кв.

Підживлення на основі дріжджів запобігає осипанню ягід та покращує врожайність. На 10 літрів теплої води додайте 100 грамів дріжджів. Полийте кущі в розрахунку по 2 літра на кожен.

Гранульований кінський гній покращує смакові властивості ягід, збільшує їх розмір та підвищує імунітет рослин. Поряд з кожним чагарником потрібно зробити лунку на 20 см завглибшки та додати по 1 ст. л. добрива.

Попіл розкислює ґрунт. Вона багата на калій та підвищує імунітет рослин. На 10 літрів води додайте 1 ст. л. попелу. Полийте рослини під корінь в суху погоду.

Органіку потрібно чергувати. Тому, в кожному сезоні використовуйте різні засоби.

Мінеральні добрива.

В мінеральних добривах міститься багато корисних елементів. Підживлення проводиться під корінь або позакоренево. Деякі мінеральні добрива застосовують до цвітіння.

Підживлення проводиться в суху та прохолодну погоду. Перед використанням добрив ознайомтеся з інструкцією та дотримуйтесь оптимальної дози. Нестача підживлення краще, ніж його надлишок.

З мінеральних добрив найчастіше використовують сечовину, сірчанокислий калій, гумат натрію, універсальні мінеральні добрива, гумінові препарати та сульфат калію.

Якщо ґрунт бідний, підживлення можна проводити частіше. А в родючий ґрунт добрива вносять рідше, щоб ягоди не осипалися.