Підживлення перцю в липні: яке добриво вносити, щоб виріс м’ясистий та солодкий

Перець – це примхлива культура, яка вимагає особливого догляду.

Підживлення є однією із головних процедур, яку необхідно провести, щоб отримати щедрий врожай великого та смачного перцю.

Пропонуємо дізнатися про найкращі народні засоби, якими варто підживити перець для швидкого зростання та плодоношення.

Підживлення перцю.

Перець потрібно підживлювати щонайменше 2 рази за сезон. Перше підживлення слід проводити під час цвітіння, друге — в період дозрівання.

Для підживлення перцю краще використовувати розчин на основі гною або пташиного посліду.

Перший розчин готується так: потрібно розвести свіжий гній з водою у пропорції 1:5 та залишити настоюватися на 5-10 днів під щільно закритою кришкою.

Другий розчин: потрібно розвести пташиний послід водою в 12-15 разів.

Під час плодоношення, перець можна підживити тими ж добривами, які використовувались для першого підживлення.

Для більшої ефективності, підживлення краще проводити через 2-3 дні після поливу.

Підживлення під час посадки перцю.

Хороший врожай перцю, також, залежить від правильної посадки.

Сіяти насіння необхідно за 50-60 днів до посадки у відкритий ґрунт, а пересаджувати розсаду — після заморозків. Також, потрібно дотримуватися правильної відстані: між рядами має бути не менше 40 см., між рослинами в ряду — 15-17 см.

Перед тим, як посадити розсаду перцю, ґрунт необхідно обов’язково підживити гноєм або компост з розрахунку 2-3 кг. на 1 кв. м. ділянки.

Але важливо, щоб компост був правильно приготований, без вмісту шкідливих компонентів.

Для цього, потрібно зняти не менше 10 см. ґрунту та укласти туди товсті гілки в якості дренажу. Далі, покласти подрібнені органічні відходи товщиною 15-20 см. Шари відходів потрібно чергувати з шарами компостних добавок: глиняне борошно, пилоподібний кремнезем, рогове, кров’яне та кісткове борошно, гній. Ці шари можна пересипати землею. Верхній шар компостної купи — це земля, а потім бур’ян.

Щоб захистити купу від пекучого сонця та дощу, можна зробити навіс або накрити соломою. Якщо літо занадто спекотне, компостну купу необхідно час від часу поливати.

Для компосту потрібно використовувати лише органічні матеріали, які містять багато азоту. Підійдуть залишки мульчі, свіжі рослини, сіно, листя, гній, гілки дерев та чагарників, відходи з кухні й стружка дерев.

Взагалі, догляд за перцем складається з регулярних поливів, розпушування ґрунту між рядами перцю, підживлення та видалення бур’янів. Кожні 3-5 днів можна збирати врожай перцю.