Підживлення смородини у вересні, для отримання великого врожаю у наступному році

Пропонуємо дізнатися, які засоби застосувати восени для підвищення морозостійкості та врожайності смородини на наступний рік.

Підживлення смородини у вересні.

Восени дерева закладають плодові бруньки на майбутній врожай в наступному році. Не обрізайте річний приріст, бо позбавите себе в майбутньому році значної частини ягід.

Для підвищення зимостійкості, зміцнення деревини та швидкого визрівання її, підживіть смородину калієм, магнієм й фосфором.

Це може бути монофосфат калію, розчиніть 7 гр. засобу в 10 л. води. Внесіть калімагнезію один раз на декілька років 12 гр. на 10 л. води

Не використовуйте калієву селітру, бо в ній міститься азот.Лише на початку вересня, обприскайте кущі смородини комплексними мікроелементами.

Що не можна робити восени.

Органічне добриво вносити восени вже немає сенсу. При перепріванні його буде виділятися тепло й коріння рослини не зануриться в сон, а буде далі розвиватися, що призведе до його підмерзання.

Краще замульчуйте смородину в прикореневій зоні перегноєм.

Це захистить її від холоду та підвищить зимостійкість, а також стане цінним добривом навесні. Адже після пробудження коріння смородини отримає легкодоступний весь склад мікро- та макроелементів.