Підживлення смородини в листопаді. Яке добриво внести, щоб гарно вродила у наступному році

Восени дачники продовжують проводити безліч робіт на ділянці. Садові культури, також, потрібно підготувати до зими. Чорна смородина є дуже корисною та смачною культурою, якій необхідні регулярні підгодівлі, щоб вона давала гарний врожай. В листопаді смородина готується до сплячки. Щоб допомогти їй пережити морози та в наступному сезоні отримати щедрий врожай, потрібно внести добрива.

Компост.

Найкращий спосіб підгодівлі чагарників. Для цього використовують компост або гній. В цих органічних добривах міститься багато поживних речовин. Насипте компост або гній навколо смородини на відстані 15-20 см від пристовбурного кола й загорніть в ґрунт на 10-15 см завглибшки.

Мінеральні добрива.

Використовуйте добрива із вмістом азоту, фосфору та калію. Азот сприяє росту та розвитку листя, фосфор корисний для кореневої системи, а калій робить рослину стійкою до зимових хвороб. При використанні добрив, дотримуйтесь інструкцій на упаковці.

Зелена підгодівля.

Ще один гарний варіант підживлення для смородини. Зеленим добривом називають рослини, що висівають в ґрунт, щоб підвищити його родючість. Посадіть навколо смородини люцерну, яка насичує ґрунт азотом.

Полив.

Не варто забувати про полив. В листопаді смородина потребує достатньої кількості вологи. Поливайте кущі раз на 10-14 днів теплою водою.

Підживлення чорної смородини в листопаді є важливим етапом догляду. Використовуйте компост, гній, мінеральні добрива або зелень, щоб чагарники були забезпечені поживними речовинами. Також, пам’ятайте про полив.