Плюси та мінуси посадки троянд восени. Коли та як правильно їх саджати

Вирощувати троянду потрібно дотримуючись всіх правил та норм, які так необхідні для цієї квітки. Тому, пропонуємо декілька порад щодо посадки троянд восени.

Плюси та мінуси посадки троянд восени.

Все залежить від сорту рослини та її можливості пережити зиму. Ті кущі, яким тяжко переносити холод, краще саджати весною, а ось восени потрібно саджати ті, які добре переносять морози.

Плюси:

 • Добре розвивається коренева система;
 • Гарно приживлюється;
 • Ґрунт достньо вологий, через велику кількість дощів;
 • Ґрунт містить багато поживних речовин.

Проти:

 • Троянда може не встигнути пустити коріння й тоді загине;
 • Троянди, які були посаджені восени, не розквітнуть навесні та влітку;
 • Щоб рослини добре перезимували, їм необхідне укриття.
Посадка троянд восени.

Для того, щоб троянди встигли прижитися, необхідно дотримуватися певних правил.

 1. Слід ретельно підібрати місце для посадки. Трояндам потрібне світло, а ґрунт має бути слабокислим та не сильно вологим.
 2. Кущі слід розташовувати на піднятих клумбах під ухилом. Таким чином вони не постраждають від морозу та талого снігу.
 3. Погода під час посадки має бути теплою та сонячною.
 4. Під час придбання рослин, подивіться на їх коріння. Воно повинно бути сильним та мати не менше трьох пагонів.

Для швидкого розвитку, росту та вкоріненню троянд, необхідно проводити посадкові роботи не пізніше ніж за один місяць до приходу заморозків.

Коли та при яких погодних умовах саджати троянди.

Найкращим буде саджати кущі у вересні та жовтні. Також, це залежить й від регіонів, де можуть бути різні кліматичні умови.У середній смузі посадка проводиться в середині першого місяця осені, на півдні — в кінці вересня або на початку жовтня, а на півночі — в середині або в кінці серпня.

Не можна висаджувати кущі троянд зарано або запізно. Якщо провести ранню посадку, рослини будуть швидко розвиватися та рости, тоді зимою вони загинуть. А якщо навпаки — посадити пізно, тоді вони просто не встигнуть вкоренитися.

Щоб рослини встигли пустити коріння, температура повітря має становити 12-16 градусів тепла вдень та 6 градусів тепла вночі.

Як правильно саджати троянди восени.

Уважно ставтеся до вибору саджанців при покупці. Рослини мають бути сильними, мати не менше трьох пагонів, пружні стебла та блискуче листя. Щоб рослини добре вкоренилися, слід замочити їх у воді за один день до посадки. Стебло потрібно вкоротити, а саму рослину обробити мідним купоросом або розчином бордоської рідини.

Як правильно обрати ділянку та підгодівлю.

Місце має бути світлим, а ґрунт пухким та родючим. Клумби повинні знаходитись на височині й ґрунт не повинен бути надто вологим. Не можна саджати кущі біля високих рослин.Добрива слід вносити за 15-20 діб до початку посадкових робіт. Це можуть бути калієво-магнієві добрива або суперфосфат. Також, можна використовувати компост або перегній.

Полив.

Поливати рослини зайвий раз немає необхідності. Дощова погода впорається з цим самостійно. А ось якщо на вулиці сухо, тоді можна поливати раз на тиждень, на півметра завглибшки.

Дотримуючись усіх правил, ви отримаєте прекрасні троянди не пізніше ніж через рік.