Поради від досвідченої бабусі, які допоможуть збирати врожай огірків ціле літо

В середині літа починається активний ріст огірків, як парникових, так й ґрунтових. В цей період не буде достатнім один лише полив та прибирання бур’янів на ділянці. Дуже важливо за ними добре доглядати, підживлювати, обробляти від хвороб та шкідників, які в цей період починають активно розмножуватися. Також, проводити постійний щоденний полив та провітрювання, якщо огірки ростуть в теплиці чи парнику.

Полив огірків.

Огірки постійно квітнуть та одночасно утворюють плоди, які потрібно весь час зривати, щоб не переросли. Тому, вони потребують частих поливів, особливо коли стоїть суха та спекотна погода. Проводити поливи бажано вранці та ввечері теплою водою в розрахунку 8-12 л. на 1 кв. м. площі. Земля біля куща повинна бути зволожена на глибину 20 см. та радіусом в 5 см., при цьому не можна допускати потрапляння води на кореневу шийку рослини.Підгодівля огірків.

В період найактивнішого зростання та плодоношення огірків, потрібно ретельно підбирати добриво для їх підживлення. На даний час їм потрібно 2-3 обробки добривом з вмістом фосфору, калію та мікроелементами.

Перше підживлення складається з розчину нітрофоски. Для цього розчиніть у 10 л. води 1 ст. л. цього добрива.

Через 2 тижні скористайтеся для підгодівлі огірків таким складом добрива, у 10 л. відрі води розчиніть 0,5 л. коров’яку та 1 ст. л. сульфату калію.

Профілактика та захист огірків від шкідників й хвороб.

Для профілактики скористайтеся простими народними засобами. Це звичайний аптечний йод та домашнє молоко. Візьміть 9 л. води, 1 частину молока чи будь-якої іншої молочної продукції такої як сироватка або кефір та 30-40 крапель йоду. Обприскуйте огірки цим розчином кожні 7-10 діб. Також, добре працює на огірках 0,4% розчин харчової соди та рідкого господарського мила. Не завадить спробувати такі біопрепарати як «Споробактерин»,»Бактофіт» та «Фітоспорин-М».В боротьбі з попелицями, які переносять багато різноманітних хвороб, застосуйте настоянку з суміші подрібненого часнику, тютюнового пилу та рідкого господарського мила. Постійно провітрюйте теплиці.

Коли шкідники все ж таки з’явилися, обприскайте їх інсектицидами «Фітовермом» чи «Бітоксибациліном».

Замульчуйте огірки.

Щоб захистити кореневу систему рослин від ушкодження чи оголення під час частого поливу, проведіть мульчування рослин соломою, перепрілим перегноєм чи низовим торфом. Також, можна скористатися підкошеною газонною травою, яка не утворила насіння.

Збір врожаю.

Відділяйте огірки від батогів обережно, бо можна їх пошкодити:

  • Не перевертайте батоги;
  • В огірках залишайте невелику частину плодоніжки;
  • Всі пошкоджені плоди видаліть;
  • Огірки збирайте кожні 2-3 дні.
Догляд за огірками у серпні.

В серпні починає з’являтися жовте листя та підсихання відпрацьованих батогів, які вчасно прибирайте з кущів. В цей період підгодуйте огірки наступним розчином: 1 ст. л. суперфосфату, 1 ст. л. сірчанокислого калію на 10 л. води. Також, дієвим може бути розчин кислого молока чи молочної сироватки розведені у воді в пропорції 1:3.

В серпневі дні розпочинаються  незначні коливання нічної та денної температури, тому огірки, які ростуть на грядках, варто накривати агроволокном чи плівкою на ніч.