Мудра притча про те, як треба вчити дітей, а іноді й себе, не ображатися.
Одного разу, прийшовши зі школи семирічна дівчинка сіла біля тата на дивані. Чоловік читав книгу, але йому довелося відволіктися, бо помітив, що донька сумна та дуже на щось ображена. Він запитав її, що сталося, але дівчинка відповіла нічого, злегка посміхнулася та пішла у свою кімнату. На протязі наступних днів, незважаючи на начебто звичну поведінку доньки, було видно, що щось її гризе та заважає розслабитись.
Татко підійшов до дівчинки, присів поряд та почав розповідати історію:
— Донечко, в нашому світі живе одна незвичайна тваринка і звуть її «Образка». Вона дуже любить волю і якщо правильно поводити себе з нею, то вона добра та не завдає шкоди. Якщо не намагатися цю тваринку приручити, вона ніколи не завдасть клопоту, а тим паче шкоди.
Образка надзвичайно прутка та швидка і якщо намагатися заволодіти нею, то вона проникне до людини всередину. І той, до кого тваринка потрапить в тіло, починає себе дуже погано почувати.
Образка відразу починає плакати та благати відпустити її на волю. Однак люди не зважають на неї, бо вже давно не хочуть слухати мову природи. Мудрі люди відразу відпускають Образку, бо розуміють, що диких тваринок тримати в неволі не можна. Але деякі люди тримають її близько біля серця, постійно носять з собою, втішаються нею та підгодовують. Вони не хочуть відпустити тваринку, бо дуже звикли до неї, незважаючи на постійні благання.
Образка росте та постійно хоче їсти. Звірятко починає шукати собі їжу в організмі хазяїна й що знайде тим і харчується. В людини починаються проблеми зі здоров’ям, то там заболить, то тут кольне. Тваринка з кожним днем все більше і більше їсть тіло, тому люди кажуть такий вислів «Гризе когось образа». Організм слабшає все більше, але людина навіть не розуміє того, що відпустивши Образку, стане набагато легше.
Мораль моєї історії донечко така: Образа, яку ти відчуваєш – це стан твоєї душі. Саме ти вправі вирішувати чи бути тобі скривдженою та ображеною чи ні. Не утримуй в собі Образку, відпусти на волю, нехай біжить.