Правила зберігання часнику, щоб не висихав та не псувався. Господарям на замітку

З давнього часу, люди вживали часник в їжу як приправу до різноманітних страв, лікували ним різні хвороби та виганяли нечисту силу. Популярність його, в наші часи, меншою не стала.

Всі городники й садівники займаються вирощуванням часнику на своїх ділянках та городах. Тому, перше, що потрібно знати, це як правильно й вчасно зібрати врожай часнику.



  1. Викопують голівки часнику в теплу й суху погоду, залишають на сонці підсушитися, а потім зів’яле бадилля обрізають на висоті 2 см, а коріння вирізають повністю.
  2. Часник озимий має невисоку лежкість, тому його використовують на переробку та залишають невелику кількість для підзимньої посадки.
  3. Яровий сорт часнику садять навесні, він має високу лежкість, при правильному зберіганні його можна мати на столі до нового врожаю. Відрізняється він від озимого відсутністю стрілок з повітряними бульбочками та наявністю великої кількості дрібних зубків.
  4. Голівки часнику добре зберігають в темному й сухому місці у картонній коробці, контейнері чи полотняному мішку. Оптимальна температура озимого часнику повинна бути -2 до +20С, а ярового до +200С.
  5. Ще до сих пір багато господинь користуються старовинним, дідівським способом — плетуть з часнику коси та зв’язування їх потім у вінки. Розвішують їх під стелею на гачки. Зберігати часник таким чином можна ще й поклавши його у капронові панчохи.
  6. У фанерних або картонних коробках, ящиках й плетених кошиках, де буде зберігатися часник, потрібно зробити додаткові отвори для провітрювання. У підвалі чи погребі, тару в якій зберігається часник, розміщують на великій дистанції від таких овочів як капуста, картопля, морква та буряк.
  7. В квартирі часник зберігають у скляній тарі. Її перед тим добре вимивають, сушать, вкладають в неї голівки часнику чи розбирають його на зубки. Тару кришками не закривають, зберігають у сухому та темному місці. Часник в тарі пересипають звичайною сіллю чи лушпинням цибулі, які згодом будуть поглинати зайву вологу.




Також його можна зберігати в скляній тарі 2-3 місяців на дверцятах холодильника чи почищеним заливають олією та щільно прикривають кришкою. Зберігається такий часник 3 місяці. Олія, яку зливають згодом, набуває аромату часнику. Її використовують в салатах, соусах та супах.