Прикмети і забобони: як за допомогою дерева привернути удачу

Здавна деревам приписувалися магічні властивості, які були здатні вилікувати від хвороб, залучити фінансове благополуччя, любов і удачу. Існує багато народних прикмет і забобонів, які пов’язані з деревами. Більшу частину з них ми вже забули, однак ніколи не пізно згадати про народні мудрості і застосовувати її в повсякденному житті, інформує Ukr.Media.

Береза

Про це дерево в народі склалася велика кількість легенд і повір’їв. Вважається, що береза володіє захисною силою. Доторкнувшись до неї, можна позбутися негативної енергетики і відновити сили.

У давнину вірили, що якщо під коріння берези вилити воду, в якій купалася хвора людина, то недуга піде в землю.

Деякі приписували березам і зловісні властивості. Не можна доторкатися до дерева з наростами. Вважається, що нарости на березі — результат чорної магії.

Близько до будинку березу садити не рекомендується. Згідно народній прикметі, це дерево може викликати жіночі хвороби і навіть безпліддя.

Наші предки старалися уникати самотньо зростаючих беріз. Вважалося, що під такою березою спочиває душа невинно вбитої людини. Березовий сік із стовбура такої берези намагалися не пити, так як замість нього, згідно з повір’ям, струмує кров небіжчика.

Вишня

Вишня вважається символом родючості і достатку. Якщо розпалити багаття біля цього дерева в період його цвітіння, то можна залучити гроші.

За допомогою вишні можна було позбутися від хвороб. Хворому набивали подушку вишневим листям, зібраним до заходу Сонця. Це допомагало подолати недугу.

Дуб

Дуб — символ влади і стабільності. Згідно старовинним прикметам і забобонам, посаджений біля будинку дуб допомагає досягти успіхів у роботі і привернути в будинок гроші.

Ще дуб використовували як спосіб залучити сімейне благополуччя. В день весілля молоді мали три рази обійти взявшись за руки навколо дуба. Це, за традицією, повинно було зробити шлюб міцним, щасливим і довгим.

Липа

Липу вважали найбільш світлим деревом. За її допомогою позбувалися від хвороб. Всі людські недуги залишалися на цьому дереві у вигляді наростів. Липовими прутами худобу бити не можна було, інакше помре.

Ялівець

Ялівець вважався наймогутнішим оберегом від порчі і пристріту. Якщо його посадити біля будинку, то він буде захищати від недобрих людей і темних сил. Також це дерево може привернути в будинок здоров’я і благополуччя. Для цього ялівець саджали за будинком, а не перед будинком.Тернина

Кущі тернини вважалися священними. Якщо поставити вдома гілку терну, то всі біди і неприємності будуть обходити стороною. Якщо тернина рано зацвіла, то це погана прикмета — чекайте неврожайне літо.

Шипшина

Про це чагарник склалася велика кількість прикмет і забобонів. Вважається, що шипшина приваблює кохання та сімейне благополуччя. Якщо посадити біля хати кущ шипшини, то в сім’ї запанує мир і гармонія. Також за допомогою шипшини можна залучити вдале заміжжя. Для цього дівчині потрібно зрізати квітку з чагарнику в період його цвітіння, засушити її і зберігати під своєю подушкою.