Прості та дієві способи, щоб загострити ножиці власноруч

Ножиці з часом тупляться та перестають різати. Пропонуємо ознайомитися з декількома способами як загострити ножиці власноруч.

Папір наждаковий.

Зернистість наждакового паперу повинна бути 150-200 або трішки грубіший абразив. Складіть його вдвоє абразивною стороною назовні та починайте ножицями різати папір на довгі смуги. Таким чином виконайте 10-20 розрізів.

Такий спосіб підійде якщо ножиці потрібно трішки підточити. Для дуже тупих такий спосіб не підходить. За допомогою цього паперу можна видалити зарубки та задирки на лезах.Алюмінієва фольга.

Алюмінієву фольгу розміром 20-25 см згорніть кілька разів у довжину. Повинна вийти товста смужка з фольги, чим товще тим краще. Ріжте смугу фольги ножицями на всю довжину леза, нарізаючи багато тоненьких смужок.

Заточка за допомогою бруска.

В спеціальному магазині придбайте точильний камінь чи брусок. Їх використовують для заточки різальних інструментів. У бруска має бути два боки для заточування лез: грубий та дрібнозернистий.

Дуже тупі ножиці точіть спочатку грубою стороною бруска, а потім дрібнозернистою. А якщо потрібно тільки легенько підправити, тоді використайте відразу дрібнозернисту сторону.Брусок після використання намочіть водою або спеціальним мастилом. Розкрутіть повністю ножиці на частини. Одне із лез покладіть внутрішньою стороною на брусок. Тримаючи  ручку ножиців проведіть, не відриваючи, лезом по поверхні бруска.

Зробіть 10-20 рухи, поки не загостриться лезо. Таким чином робіть з другим лезом. Спочатку бажано потренуватися на непотрібних старих ножицях, щоб навчитись правильно точити лезо.

Щоб нагострити різальну частину леза. Тримайте за ручку ножиці, різальною гранню паралельно бруску та проведіть лезом, повільно, по каменю до себе. Тримайте  потрібний кут та продовжуйте точити лезо, поки воно не стане гострим.

Зберіть ножиці, поріжте смужку тканини, паперу або картону, щоб видалити з лез задирки.

За допомогою скляної банки.Скляну банку вставте у розкриті на всю ширину ножиці та почніть різати банку, леза повинні ковзати по сторонах банки. Тисніть  несильно, щоб за допомогою скла нагострити різальні краї ножиців. Робіть так, поки леза не стануть гострішими та гладенькими.

За допомогою швейної шпильки.

Шпильку швейну використовуйте таким чином, як гострили за допомогою скляної банки. Ріжте шпильку стуляючи ножиці по різальним сторонам. Робіть так, поки леза не стануть гострішими та гладенькими.