Пустоцвіт на огірках: чому він з’являється, та як запобігти цьому

Пустоцвіт – це чоловіча квітка, яка не утворює зав’язі, бо зав’язь може з’являтися тільки на жіночих квітках.

Гібридні форми мають жіночий тип плодоношення, не потребують запилення, квіти та плоди з’являються одночасно.

А традиційна бджолозапильна форма плодоношення, часто дає пустоцвіт, тому врожай таких огірків часто буває поганим або недостатнім.

Якщо ви на своїй ділянці посіяли бджолозапильний сорт огірків, а на них рясно зацвіли пустоцвіти, не поспішайте рвати ці квіти. Адже  жіночі квіти за допомогою комах та бджіл запилюються від чоловічого пилку, тому якщо обірвати чоловічі квіти, жіночі не запиляться, врожаю не буде. Відрізняються вони плодоніжкою, у жіночої квітки плодоніжка має вигляд малюсінького огірка.Причини пустоцвіту огірків:

  1. Сумнівна якість насіння огірків.

Завжди купуйте насіння у перевіреного виробника, тоді ви будете впевнені, що насіннєвий матеріал якісний, здоровий та підготовлений до посіву. Інколи ми самі збираємо насіння огірків, які нам дуже сподобались. Але з гібридного типу огірків насіння не збирають.

Прості можуть запилитися з гібридною формою тому й відбуваються такі сюрпризи у вигляді суцільного пустоцвіту. сюрпризами.

На присадибній ділянці вирощувати потрібно один тип огірків. Для збору насіння садіть тільки бджолозапильні сорти огірків.  1. Посів свіжого насіння.

Цьогорічне чи торішнє насіння, не придатне до посіву, воно може дати багато пустоцвіту. Садити потрібно 2-4 річне насіння, воно дасть ідеальний врожай огірків.

  1. Неправильний полив.

Культура огірок — вологолюбна рослина, але надмірне зволоження в сиру та холодну погоду, може їм нашкодить. Тому, полив потрібно регулювати в залежності від погоди.

Поливайте свої огірки теплою (+25.. +28°С) водою, краще ввечері.

  1. Спекотні дні.

Надмірна спека, вища за 27° С, також може загубити плодоношенні рослин. Посильте полив. Проводьте його вранці та ввечері.  1. Літнє похолодання.

Літом, інколи, буває різке зниження температури, отримати гарний врожай огірків буде не так просто.

Припиніть поливати огірки при температурі нижчої за 15° С — це може простимулювати утворення жіночої зав’язі. Спорудіть парник, таким чином можна буде на щось розраховувати.

  1. Брак освітлення.

Якщо ваша ділянка огірків мало освітлена сонцем, в такому разі теж можуть бути самі пустоцвіти, огірків буде дуже мало.

Започаткуйте ділянку для огірків на південний схід, там вона буде добре освітлена. Але якщо насіння огірків вже посіяне, тоді обмежте полив та прищипніть головне стебло після 8-10 листочка. Це стимулює ріст бічних батогів, на яких утворяться жіночі квіти.  1. Проблеми з підживленням.

Перегодовані огірки азотними добривами, починають «жирувати» й не дають плодів.

Дотримуйтеся правил та строків підгодівлі огірків. Підживіть їх фосфорним та калійним добривом. В землю перед посівом внесіть  органічне та мінеральне добриво: перепрілий компост чи перегній (10-15 кг.), суперфосфат та сульфат калію (по 20 гр. на 1 кв. м.)

Коли з’являться два справжніх листочки, підживіть огірки нітроамофоскою чи нітрофоскою (на 1 л. теплої води додайте 1 ст. л.). На початку цвітіння підживлювати азотним добривом огірки не потрібно. На протязі вегетаційного періоду, підгодовувати їх потрібно 4 рази.

  1. Загущення посівів.

При дуже щільній посадці огірків, може з’явитися велика кількість пустоцвіту. При загущеному зростанні, дуже погане запилення, недостатність живлення, тому на добрий врожай розраховувати не варто.
Дотримуйтесь схеми посіву огірків 40 см×40 см. При загущенні просто розрідіть сходи або прищипніть головне стебло рослини. Відразу призупиниться надмірний ріст та з’являться жіночі квіти.Запилювати огірки можна самостійно, якщо бджіл немає. Рано вранці, коли квіти розпустилися, відірвіть чоловічу квітку та потикайте нею до рильця жіночої квітки. На одну жіночу беріть 2-3  чоловічі.

Дотримуйтесь цих порад й зможете отримати багатий врожай огірків та позбутися пустоцвіту.