Розчин, яким потрібно обприскати кущі троянд перед початком зими, щоб не померзли

Обприскувати трояндові кущі перед зимовим укриттям потрібно правильно.

Троянди потребують особливого догляду, але не всім любителям цих рослин відомі тонкощі правильної підготовки їх до зимівлі.

Розпочинати варто з кількох важливих етапів:

  • розпушіть ґрунт;
  • полийте;
  • підгодуйте;
  • замульчуйте;
  • обріжте;
  • обприскайте та вкрийте.

Перед зимівлею троянди підживіть фосфорно-калійним добривом. Це допоможе їм зміцнити корені та прискорити опадання всього листя з кущів. Застосуйте для цього монофосфат калію. Розчиніть 30 гр. засобу в 10 л. чистої води та полийте цим розчином троянди під корінь. Цим засобом можна, також, обприскувати кущі, цього розчину має вистачити на 2-3 м2 площі. Листя, яке опало приберіть з ділянки, а після проведіть обприскування рослин захисними препаратами.Перед зимівлею трояндові кущі обріжте та обробіть 1% бордоською сумішшю чи подібними засобами, до складу яких входить мідь. Але зловживати такими засобами не варто, краще чергувати їх з іншими засобами захисту рослин. Таким засобом є Фундазол. Зазвичай його використовують в промисловому вирощуванні троянд на зріз, бо його дозволено використовувати тільки у такому виробництві. Зараз з’явився цей засіб також в малому фасуванні для дрібних виробників.

Фундазол з Фітолавіном.

Тандем цієї парочки добре справляється з бактеріальним раком стебел рослин. Приготуйте наступну бакову суміш з Фундазолу, антибіотику Фітолавіну й фітобактеріоміцину в 0,2% концентрації.

Троянди хворіють бактеріальним раком стебел. Ця хвороба, вважається, дуже серйозною й її розповсюджують певні види бактерій, а не грибки. Якщо на трояндах з’явилася таке захворювання, вилікувати їх одними фунгіцидами навряд чи вдасться. Щоб спробувати вилікувати рослину від раку, змішайте фунгіцид з Фітолавіном, він впорається з фітопатогенними бактеріями.Засіб Фармайод.

В цьому засобі міститься водорозчинна форма йоду й він впорається з будь-якими інфекційними захворюваннями. Проведіть обробку трояндових кущів цим засобом в 0,1% його концентрації: 10 гр. засобу розчиніть у 10 л. води. Для кращого ефекту обробіть рослини відразу після обрізки, щоб препарат зміг потрапити у саме стебло через зріз.

Також, дієвий препарат для обробки троянд є відомий багатьом Хорус. Для обробки розчиніть його в кількості 2 гр. на 10 л. води.

Розчин, яким потрібно обприскати кущі троянд перед початком зими, щоб не померзли