Розмноження хризантем живцями. Як правильно та коли це слід робити

Хризантеми – це дуже гарні квіти, які висаджують на своїй ділянці всі садівники. Квіти на хризантемах можуть з’явитися навіть тоді, коли інші рослини вже готуються до зимівлі. Розмножувати хризантеми можна живцюванням або поділом кущів.

За умови правильного розмноження, з одного куща можна зробити декілька, які всі разом дадуть квіти вже першої осені при ранньому живцюванні або в наступному році при живцюванні в перші місяці літа. Матковий кущ – це рослина, з якої беруть живці. Слід обрати здоровий кущ, на якому ростуть яскраві квіти правильної форми та забарвлення. Розмноження кущів з крупними квітами проводиться в січні-червні, а з дрібними – в лютому-липні.

Розмножувати хризантеми живцюванням дуже просто. Після цвітіння матковий кущ потрібно обережно викопати, видалити стебла та помістити в підготовлений вазон. Зберігайте матеріал для живцювання при температурі 5-6 градусів тепла. За місяць до висадки живців, маточний кущ слід помістити в світлому теплому місці, рясно поливати та зачекати до появи порослі. Після появи на пагонах перших 6 листків наріжте живці. За кілька тижнів з одного куща можна зрізати до 100 живців. Щоб висадити всі живці одночасно, зберігайте нарізаний матеріал в холодильнику до висадки.

Підготуйте перліт або вермікуліт та додайте пісок. Щоб живці вкорінилися, візьміть ящики для розсади або пластикові стаканчики. Посадіть живці під нахилом в один бік або вертикально. Кожен з них потрібно заглибити наполовину.

Доглядати за живцями потрібно так само, як за розсадою – поливати та загартовувати до пересадки у відкритий ґрунт. Висаджують вкорінені живці вже в травні. Висадка проводиться одразу на постійне місце зростання. Ями для посадки готуються заздалегідь. Ґрунт повинен бути живильним. Відстань між кущами повинна бути достатньою.