Розмноження винограду за допомогою живців. Як правильно їх заготовити та де зберігати

Найпоширенішим способом розмноження винограду є живцювання, бо може утворювати коріння на здерев’янілих пагонах.

Заготівля живців.

Заготовляють живці восени, коли наступає час обрізки виноградних лоз. Городники радять обирати тільки зрілі пагони, бо товсті можуть не прижитися.

Якість живців визначається за деякими факторами:

  • Товщина не менше 6 мм;
  • Тверді при згинанні;
  • Мають темно-коричневу кору;
  • Зріз зелений;
  • Немає механічних пошкоджень на пагонах.

Всі живці повинні мати довжину 30-40 см та мати декілька очків.

Зберігання живців.

Спершу їх очищають від листя та пасинків. Потім потрібно скласти живці в пучки та перев’язати мотузкою. Зберігати краще в підвалі або спеціальній траншеї, глибина якої повинна становити не менше 50 см. На дно потрібно насипати пісок та покласти живці, а зверху присипати ґрунтом. Також, слід дотримуватися температурного режиму в 4 градуси.

Іноді живці зберігають в холодильнику. Для цього їх вимочують у воді та кладуть в поліетиленові пакети. Таким чином живці добре зберігаються до весни.

Підготовка до посадки.

Підготовка починається в лютому. Живці дістають з укриття та обробляють марганцевим розчином. Потім потрібно оновити зрізи ножем. На кожному живці залишають лише 2 верхні вічка й потім проводять кільчування. В такому випадку нижню частину залишають в теплі, а верхню — на холоді. Після цього їх кладуть в поліетиленові мішки та наповнюють вологою тирсою. Чекати появи коріння можна вже через 20 днів.
Посадка.

Всі живці садять в пластикові стаканчики. Для цього в ємність слід насипати невеликий шар ґрунтової суміші та ущільнити. Потім поставити живець, засипати поживним ґрунтом та полити. Суміш можна зробити самостійно або придбати готову.

Якщо бракує поживних речовин, тоді живці поміщають в поживний ґрунт. Щоб активізувати зріст, їх потрібно накрити поліетиленовими пакетами. Розташовуйте розсаду поряд з вікнами, що виходять на південний бік. Температура повітря має становити 20 градусів. Полив здійснюється в міру необхідності.

На забувайте регулярно додавати різні підгодівлі. На одній вирощеній рослині слід залишити 1-2 пагона, інші видаляють в міру їх появи.