Секрети осінньої посадки винограду. Добре приживається та швидко росте

Осінь – це ідеальний час для посадки винограду. Цю культуру потрібно садити на сонячних ділянках, де немає протягів. Ґрунт, обов’язково, повинен бути родючий та дренований. Однак, існує ще кілька секретів посадки винограду, щоб він стовідсотково прижився й давав в майбутньому гарний врожай.

Пропонуємо дізнатися, як посадити виноград, щоб він прижився.

Як садити виноград восени?

Спочатку потрібно підготувати ґрунт. Робити це краще за 2-3 тижні до посадки винограду. Ділянку необхідно перекопати, внести компост або перегній, а також, підживити фосфорними та калійними добривами. Тільки після цього, можна приступати до посадки саджанців винограду.

На підготовленій ділянці потрібно викопати ями глибиною та шириною 50-60 см., відстань між якими повинна бути не менше 2 м. В ями насипати шар дренажу та родючий ґрунт, перемішаний з компостом або перегноєм. Далі, саджанці вертикально встановити в ями, розправити їх коріння та засипати землею, щоб коренева шийка була на рівні ґрунту. Після чого, саджанці потрібно добре полити.

В кінці осені, саджанці винограду потрібно вкрити опалим листям, спеціальною тканиною або гілками хвойних дерев, щоб вони не померзли взимку від холодів та морозів.

Секрети осінньої посадки винограду.

  1. Щоб виноград прижився та встиг вкоренитись до настання холодів, його потрібно висаджувати з кінця серпня до початку жовтня, бо саме в цей період ґрунт ще теплий.
  2. Для осінньої посадки краще вибирати районовані сорти винограду – вони більш стійкі до хвороб, шкідників та морозів.
  3. Після посадки, у продовж осіннього періоду, саджанці потрібно регулярно поливати та підживлювати.
  4. На зиму саджанці, обов’язково, потрібно укрити, щоб захистити їх від морозів. Для цього підійде тирса, агроволокно, опале листя або лапник.

Дотримуючись цих порад, вдасться виростити здоровий та міцний виноград, який радуватиме щедрим й смачним врожаєм.