Що має зробити кожна господиня, перед тим як почне сіяти насіння розсади.

Для того, щоб розсада була гарною та здоровою, треба чимало постаратись. Тому, потрібно дуже ретельно підготуватись до посадки насіння в землю. Щоб сіянці були здорові, необхідно забезпечити їх достатнім освітленням, підібрати якісний ґрунт та насіння. А також, не забувати про профілактичні заходи боротьби з хворобами та шкідниками.

Профілактичні заходи боротьби з павутинним кліщем на розсаді.

Павутинні кліщі полюбляють селитися на кімнатних рослинах. Коли на підвіконнях з’являється молода та ніжна розсада, кліщ зразу оселяється на ній.

Боротися з ним дуже непросто, тому краще попередити зараження.

По-перше, кімнатні рослини повинні бути абсолютно здорові, тоді не буде загрози майбутній розсаді. Якщо на кімнатних рослинах помітні перші ознаки хвороби у вигляді білих плям чи павутиння, негайно приймайте певні заходи. В приміщенні не слід застосовувати акарициди, тільки в критичних випадках. Тому, спробуйте більш легкі засоби боротьби.



Обробіть рослини господарським милом. Намильте руки або губку милом та обмильте листя й всю рослину. Або зробіть мильний розчин та побризкайте їх. Потім залиште стояти оброблені рослини декілька годин, а далі змийте піну та поставте рослини в герметичний пакет на 24 години. Метод цей не погано справляється з невеликою колонією кліщів.

Але якщо цей метод не спрацював, спробуйте дозволений засіб – Фітоверм, який можна застосовувати в житлових приміщеннях. На літр води візьміть 2 мл препарату та обробіть всі кімнатні рослини. Повторіть через неділю, щоб закріпити ефект.

Як підготувати місце для вирощування розсади.

Ящики та різноманітні касети для розсади займають дуже багато місця. Тому, краще купити або зробити власноруч стелаж.

Матеріали для виготовлення стелажів можна брати будь-які, що знайдуться в господарстві. Головне, щоб конструкція була міцна, стійка до вологи, мала естетичний вигляд та доступна для роботи з рослинами.

До нього прилаштуйте спеціальні світильники для додаткового підсвічування в зимовий та похмурий час.

Монтажні роботи для підсвітки рослин.

Взимку потрібно розсаду підсвічувати. Тому, без світильника з фітолампами не обійтись. Його можна купити в спеціальному магазині або зробити самостійно. Для цього потрібно придбати лише світлодіодні чи люмінесцентні лампи. Звичайні лампи накалювання для цього не підходять.



Розміщуйте світильники на відстані 6-10 см від полиць з розсадою.

Сонячні промені мають повний спектр світла, який потрібний рослинам для фотосинтезу. Тому, під світильником з червоно-помаранчевим світлом краще проростають насіння перців, помідорів та інших рослин.

Для гарного росту та збільшення здорових пагонів, необхідна підсвітка з фіолетово-синім світлом.

Для освітлення полиці розміром 1,4х0,5 м потрібно по лампі з «теплим» та «холодним» спектром та потужністю в 36 Вт.

Також встановіть на задній стінці та з обох боків екрани, які будуть відбивати світло.

Регулюйте інтенсивність освітлення рослин, для цього збільшуйте або зменшуйте відстань між лампами та розсадою.