Що можна приготувати з шипшини на зиму. 5 смачних та корисних рецептів

Шипшина буває різних видів. Найпоширенішою є травнева шипшина. Якщо вийшло зібрати великий врожай ягід, можна приготувати з них різні корисні та смачні страви.

Чай.

Найпоширеніший спосіб використання шипшини. Напій виходить смачним, а також, він дуже корисний. Шипшина містить аскорбінову кислоту, каротин, вітаміни групи В1, В2, Р та Е. Візьміть шипшину 5 штук, листя суниці 2 штуки, ягоди суниці 5 штуки, окріп 1 склянку, цукор 1 ч. л., м’яту подрібнену 1 ч. л. та лимон 1 скибочку. Залийте все окропом, накрийте кришкою та залиште настоюватися протягом 10 хвилин.

Настій.

Для цього рецепту знадобляться лише плоди шипшини. Він дуже корисний, якщо є проблеми з органами травлення, печінкою та нирками. Візьміть плоди шипшини 20 штук та окріп 1,5 літра. Шипшину промийте та просушіть, залийте окропом й залиште настоюватися протягом 1,5-2 години. Приймати по 1 склянці на добу. Після повного охолодження, настій може зберігатися в холодильнику.

Однак, є й негативний бік вживання шипшини. Напої з цих плодів пошкоджують зубну емаль. Для зниження негативних наслідків, після того, як вип’єте напій з шипшини, потрібно прополоскати рот спеціальними еліксирами. Щоб приготувати настої, обирайте сорт шипшини з великими їстівними плодами.

Варення.

Варення з шипшини можна вживати одразу або закатати на зиму. Візьміть плоди шипшини 5 склянок, цукор 1 кг та воду 1 склянку. Для цього рецепту знадобляться свіжі плоди. В процесі приготування кісточки стають твердими, але саме в них знаходяться всі вітаміни. Промийте шипшину, приберіть хвостики та плодоніжки, кісточки не прибирайте. Поставте каструлю на вогонь, додайте воду та цукор й приготуйте сироп. Залийте ним плоди шипшини, дайте закипіти та продовжуйте варити на маленькому вогні протягом 5 хвилин. Вимкніть вогонь, накрийте каструлю кришкою та залиште на 8 годин. Процедуру потрібно повторити двічі. Потім знов дайте варенню закипіти, приберіть з вогню, розлийте по стерилізованих банках та закатайте кришками.

Сушена шипшина.

Найпоширеніший спосіб зберігання шипшини. Її додають до компотів з іншими сухофруктами. Візьміть свіжі плоди шипшини, промийте та просушіть. Розкладіть на деко в один шар та поставте сушитися в духовку при 90-100 градусах протягом 20 хвилин. Потім кожного дня протягом трьох діб сушіть шипшину в духовці по 10-12 годин при мінімальній температурі.

Не сушіть плоди шипшини під прямими сонячними променями, бо вони руйнують вітамін С.

Настоянка на горілці.

Для цього рецепту знадобиться свіжа шипшина 700 гр., горілка 0,5 л. та цукор 12 ст. л. Шипшину ретельно промийте та просушіть. Покладіть в банку та додайте цукор. Накрийте кришкою та залиште в темному приміщенні на 10 днів. Додайте половину обсягу горілки, закрийте кришкою та залиште в тому ж місці на 14 днів. Потім процідіть напій та поставте в холодильник. Решту плодів залийте другою половиною горілки й поставте в темне місце. Через 30 днів процідіть обидва напої та змішайте їх.

Що можна приготувати з шипшини на зиму. 5 смачних та корисних рецептів