Що не можна садити поряд з яблунею. варто знати, щоб не втратити врожай

Не у всіх садівників є можливість посадити сад на окремій ділянці з дотриманням всіх правил взаємодії рослин один з одним.

Зазвичай все росте в одному маленькому місці в тісноті та загущеності.

Рослини, що ростуть у нашому саду мають здатність виділяти спеціальні речовини, витягувати з землі поживні мікроелементи, привертати, коли цвітуть, корисних комах для запилення та діяти, інколи, негативно на рослини, які ростуть по сусідству.

Закладку саду здійснюють на ділянці на якій саджанці будуть рости дуже багато років. Тому, треба якісно підійти до підбору сусідів для них. Це може істотно вплинути надалі на врожай майбутнього саду.

Що не можна садити поряд з яблунею.

Черемху, бо на ній добре почуває себе скляниця.

Горобину, бо на ній живуть колонії горобинової молі.

Кущі жасмину, бузку теж не найкращі сусіди, їх варто садити в палісаднику.

Смородина та малина повинна рости від яблуні не менше ніж як на 2 метри. А малинові зарості можуть виснажувати верхній шар ґрунту та забирати поживні речовини у яблуні.

Глід та горіхові кущі також не підходять для сусідства з яблуневим садом, бо вони привертають дуже небезпечних комах.

З овочевих культур садити біля яблуні не можна картоплю, моркву та капусту. Листові зелені рослини такі як петрушка, шавлія та м’ята.

Що можна садити поряд з яблунею.

В яблуневому саду можна садити дуже багато всіляких дерев та кущів, які добре себе почувають у затінку яблуневої крони та добре борються зі шкідливими комахами.

Добрими сусідами для яблуні можуть бути сливові, вишневі дерева та кущі аґрусу. Грушові дерева, якщо вони одного віку з яблуневими, непогано уживаються разом.

По краю яблуневого дерева садять кущі кабачків, огірків та інших овочів у яких невелика коренева система.

Помідори високорослих сортів краще садити на сонячній стороні дерева.

Також, навкруги яблуневих дерев садять рядки часнику та цибулі, вони є гарним бар’єром в боротьбі з комахами-ненажерами. Під яблунею навесні добре ростуть: редиска та цибуля сорту батун. Врожай вони віддають ще до розпускання листя на дереві.

А в тіні під яблуню сіють насіння кропу, базиліку, щавлю, салатів. Також, можна садити різні трави та квіти, вони виділяють фітонциди, які відлякують шкідників та мурашок.

Посадіть декілька стебел чистотілу, люпину, настурції, чорнобривців, кульбаби, білої конюшини та фацелії. Такі симпатичні клумби, які садять у при стовбуровому колі яблуні дуже ефектно прикрасять садову ділянку. Вони добре принаджують бджіл, джмелів та інших корисних комах для нашого саду. А також, захищають від перегрівання землю під деревом у спекотні дні, а в дощові добре та довго зберігають в ній вологу. Восени можна зрізати ці рослини та прикрити ними коріння дерев — це зможе їх захистити від підмерзання взимку.

Якщо напружити всю свою фантазію та дотримуватись всіх правил добросусідства рослин на вашій садовій ділянці, то можна зрештою отримати непоганий врожай фруктових та ягідних культур.