Після завершення цвітіння ірисів, потрібно підвищити турботу за ними, щоб в наступному році цвітіння їх було таким же тривалим та яскравим.
Три найважливіші поради по догляду за ірисами після цвітіння.
- Обрізання.
Сухі квітконоси обов’язково видаліть, щоб в них не заселилися різні шкідники та збудники хвороб, а також не забирали зі стебла зайву вологу й поживні елементи.
В залишених квітконосах, згодом почне активно дозрівати насіння та відбирати в рослини сили. Зріжте їх гострим й стерильним секатором біля розетки листків, заодно видаліть сухе, пожовкле та підгниле листя.
Остаточну обрізку надземної частини проведіть у вересні, на висоті 13-15 см від прикореневої розетки.
- Розділення та пересадка.
Кожного року рослина утворює дітки, від чого збільшується площа кореневої системи ірису, яка починає недотримувати потрібне харчування, що може відобразитися на подальшому розвитку рослини.
Тому, кожні 3 роки пересаджуйте іриси та розділяйте їх на окремі саджанці. Проводьте таку маніпуляцію по завершенню квітнення ірисів.
Для цього викопайте рослину, видаліть квітконоси, вкоротіть листя на висоту 15 см., обріжте коріння на 2/3 їх довжини та розділіть, після висадіть в ґрунт.
- Підгодівля.
Для закладки квітконосами бруньок їх потрібно добре підгодувати. Внесіть добриво через 21 день після цвітіння. Для цього використайте фосфорно-калійне добриво змішавши 30 гр. калійної солі з 60 гр. суперфосфату. Під кожен кущ ірису внесіть 15 гр. цієї суміші та присипте ґрунтом. Внесіть це добриво не менше двох разів з проміжком в 14 днів.