Що потрібно зробити перед приходом зими, щоб вберегти рослини що ростуть на городі та в саду.

Перед приходом зими, попіклуйтеся про рослини, що ростуть на городі, у квітнику та в саду. Холод шкодить всім, незалежно, однорічні вони чи багаторічні.

  1. Викопайте квіти та овочі. До перших морозів викопайте бульбові і цибулинні представники квітів та овочі. Інакше рослини загинуть, а коренеплоди втратять смак та поживність.
  2. Осіннє обрізання. Перед зимівлею, обов’язково зріжте всі хворі, пошкоджені шкідниками, відмерлі та засохлі пагони. Інакше вони забиратимуть сили і живлення у рослини. Також в жовтні обріжте суцвіття гортензії.
  3. Утеплення. На зиму кореневище теплолюбивих рослин вкрийте мульчуючим матеріалом, який захистить їх від холоду і забезпечить вільне дихання. Це може бути суха солома, кора, тирса, листя або торф.
  4. Укривання. На зиму для захисту від холоду та вітру вкрийте спанбондом наземні частини рослини. До них відносяться молода хвоя, молоді плодові дерева та багаторічні квіти.
  5. Насичення ґрунту вологою. Восени добре полийте землю, на 30 см в глибину, під плодовими і декоративними деревами та ягідними кущами. Зверху вкрийте сухою мульчею. Таким методом збережете та забезпечите вологою і живленням рослину на всю зиму.
  6. Боротьба з інфекцією. Хвороботворні грибки живуть на високорослих трав’янистих рослинах. Вони добре переносять зимові морози та весною інфікують здорові рослини. Тому в жовтні скосіть всю траву, згребіть та винесіть на компостну кучу або знищить.
  7. Осінній висів. На зиму можна посіяти такі рослини як: редис, петрушку, кріп, пастернак, буряк, моркву, цибулю, м’яту, шпинат, мак, календулу, айстру та волошки.

Доглядайте за своїми рослинами і вони будуть радувати Вас своїм цвітінням та гарним врожаєм.


Що потрібно зробити перед приходом зими, щоб вберегти рослини що ростуть на городі та в саду.