Щоб слід зробити, щоб декабрист цвів рясно і без перестанку

Шлюмбергер або ще цю рослину називають декабристом, зазвичай цвіте на наших підвіконнях в листопаді-грудні, даруючи нам красу своїх ніжних квітів.

Однак, часто він пишно цвіте тільки на першому році життя, а далі утворює кілька бутонів, на чому й закінчується його цвітіння.

Що робити, щоб квітка почала рясно й неодноразово квітнути.

Після виконання певних, простих правил, рослина відновить таку свою здатність.

Період спокою.

Перед квітненням, декабрист знаходиться в періоді спокою 1-1,5 місяці, це приблизно з середини вересня до середини листопада. Його важливо тримати в прохолодних умовах, при температурі +8ׄ°С в нічний час та +10°С на протязі дня. Рослину краще винести на вулицю чи на лоджію.

В цей період зменшують поливи та не проводять ніякого підживлення рослини. А місце вибирають для декабриста добре освітленим.

Після відпочинку.

Прохолода дасть змогу декабристу закласти багато бутонів. Після появи на рослині першої гілки з бутонами, не несіть її відразу в приміщення, дайте їй змогу утворити ще кілька гілочок, а вже потім перенесіть в кімнату. Розміщують декабриста на досить холодному вікні — це може бути як західне, так й східне, яке постійно провітрюється. Температура повітря в період цвітіння квітки має бути +18..+20°С. Не можна переставляти, зсувати чи крутити горщик з квіткою, бо вона має знаходитися на одному місці, інакше скине квіти.

Підживлення під час цвітіння.

В період розпускання бутонів важливо підживити рослину добривом з вмістом фосфору та калію. Також, потрібно регулярно, але помірно поливати її та обприскувати навколишній простір. Згодом розпочнеться перша бурхлива хвиля цвітіння декабриста, після якої йому необхідно надати відпочинок на 2-3 тижні. В який знову скорочують поливи та більше не підживлюють рослину. Після зазначеного терміну повинні знову з’явитися нові гілки з бутонами. Це вже друга хвиля цвітіння декабриста. Догляд за ним такий же, як й в першу хвилю. Таких хвиль у декабриста буває близько 5, а це майже до початку весни, але всі наступні хвилі будуть зменшувати свою пишність. Кожного разу варто дотримуватись тих самих умов утримання й догляду за квіткою.



По закінченню цвітіння.

Після останньої хвилі квітнення декабриста, його виносять на лоджію чи балкон або просто під накриття на вулицю в залежності від температури навколишнього середовища, яка повинна бути приблизно +18..+20°С. Спеціалісти радять зрізати на 1 листок всі гілки на рослині.

Далі розпочнеться наступний етап — активної фази росту рослини. В цей час потрібно декабриста добре підживлювати та проводити рясний полив.