Щоб виростити здорову та міцну розсаду помідор, слід дотримуватися цих головних правил

Щоб виростити здорову та якісну розсаду, а згодом отримати гарний врожай овочів, необхідно дотримуватись певних агротехнічних правил по їх вирощуванню.

Передпосівна підготовка.

На початку відберіть неякісне насіння, для цього опустіть насіння помідор в 5% сольовий розчин та залиште його там на 10 хвилин. Якісне опуститься на дно, а сухе та недозріле спливе догори. Після якісне насіння промийте та замочіть в чистій воді, щоб воно набрякло.

Пророщування насіння томатів.

Для цього покладіть його у намочену у воді тканину, помістіть на блюдце, прикрийте плівкою та перенесіть в тепле місце на 24 години, щоб воно розмокло, а після проклюнулося. Підготуйте землю й відразу посійте таке насіння та прикрийте плівкою, щоб волога не випаровувалася.

Проведення загартування насіння помідор.

Дістаньте мішечок з розчину, загорніть у поліетиленову плівку, перенесіть у прохолодне місце чи покладіть на полицю холодильника на 24 години. Це добре загартує насіння, після чого його відразу посійте в землю.
Підготовка родючої землі для посіву насіння помідорів.

Землю для цього краще використовуйте спеціальну — родючу, яка складається з торфу, дернової землі та перегною в однакових кількостях. На відро такого субстрату додайте по 10 гр. сечовини, суперфосфату та сульфату калію, після прожарте їх упродовж 30 хвилин в духовці, температуру встановіть близько 100 градусів. Дернову землю беріть там де росте різнотрав’я. Також, непоганим ефектом володіє й кокосовий субстрат, на якому розсада росте міцною та сильною з добре розвиненим корінням. В спеціальних крамницях представлений великий вибір готового ґрунту.

У другій половині лютого та до середини березня можна сіяти насіння томатів на розсаду, в разі вирощування томатів у теплицях. Для відкритого ґрунту в парниках готують насіння томатів для посіву вже на початку березня. А якщо для вирощування тільки на присадибній ділянці, то починають сіяти насіння томатів у другій половині березня.

Правила посіву насіння томатів на розсаду.

Сійте його в дерев’яні ящики, заввишки 12 см. Наповніть їх родючою землею, розрівняйте та злегка ущільніть. На поверхні зробіть рівчачки на відстані 5 см один від одного та на глибину 1 см., після добре полийте їх водою чи розчином в якому замочували перед цим насіння. Розкладіть його в рівчаки на відстані 2 см та присипте землею, а після прикрийте плівкою. Поставте ящик на добре освітленому й теплому місці з температурою +25 градусів. Вже упродовж 7 днів можна очікувати перші паростки томатів. Створення освітлення для розсади помідорів.

Ніжні паростки томатів потребують світле місце для зростання. Взимку короткий світловий день, тому потрібно створити додаткове освітлення не менше 13-15 годин на добу. В перші кілька днів при появі невеличких петельок, варто освітлювати їх упродовж 24 години на добу.

Правила догляду за розсадою томатів.

Після повного сходження розсади перенесіть її в більш прохолодне та добре освітлене місце. Упродовж перших 3 тижнів сіянці дуже повільно ростуть, а після на протязі 2-3 тижнів починають бурхливо рости. На початку тримайте в кімнаті температуру +17 градусів, наступні 3 доби вдень підвищте до 19 градусів, а вночі опустіть до 15.

Правильний полив розсади томатів.

На протязі цього періоду три рази полийте та підживіть розсаду. Поливайте її тільки теплою й відстояною водою під корінь. На початку трішки полийте, вдруге через 7 днів разом з підживленням. В третій раз полийте розсаду за декілька годин до проведення пікіровки. Після поливайте один раз на 5 діб, а після появи на сіянцях 5-ти листків, поливайте 1 раз на 2-3 дні.

Підгодівля розсади.

Першу підгодівлю проведіть після появи справжнього листочка. Візьміть 1 ч. л. «Агрікол-Форварду» та розведіть його в 1 л. води. Цей розчин зміцнює корінці молодих рослинок та покращує їх зростання. Вдруге підживіть їх після появи третього справжнього листка. Для цього розведіть в 1 л. води 1 ст. л. «Еффектону». Третю підгодівлю проведіть через 14 днів після проведеної пікіровки. Розчиніть в 10 л. води 1 ст. л. нітрофоски чи нітроамофоски та полийте ними розсаду витрачаючи по 0,5 склянки на кожний ящик.

Пікіровка розсади помідор.

Розсада помідорів потребує пікіровки, яка може стримати сильне зростання та витягування розсади. В ідеалі добре було б коли кожний сіянець зростав в індивідуальній 0,5 л. тарі, пластиковому стаканчику, горщику або торф’яному горщику. Ємності наповніть землею та полийте теплим розчином марганцівки. Рослинки з 3 справжніми листочками, посадіть в невеликий горщик. Після, упродовж декількох днів тримайте сіянці в кімнаті з температурою 21 градусів та більше. Як тільки вони вкореняться, знизьте температуру на 2-3 градуси.

На 21 день пересадіть її в трохи більшу ємність, прищипніть основний корінь та щедро полийте теплою водою.

Проведення загартування розсади помідорів.

Після пікіровки через 10-14 дні приступіть до загартування розсади. Для цього знижуйте температуру в кімнаті з 19 до 15 градусів. За 5 діб до висадки розсади у відкритий ґрунт винесіть її на 2 години на відкритий балкон, а за добу залиште там зовсім. Добре загартовані помідори висадіть на грядку у відкритий ґрунт.

Пересадка розсади томатів на грядку.

Підготуйте для цього ділянку захищену від протягів, добре освітлену та прогріту сонцем. Томати висаджуйте після таких культур як цибуля, капуста, гарбуз, боби та коренеплоди. Не садіть їх після баклажанів, перцю та картоплі. На приготованій грядці викопайте неглибокі лунки та налийте в них води. Добре розвинені та товсті рослини помістіть в лунку вертикально. Ті, що переросли й дуже витяглися, висадіть під кутом. Після ще раз полийте, засипте землею та ущільніть. Згодом біля саджанця увіткніть кілок, який буде опорою для рослини. Розміщуйте рослини на грядці рядками приблизно 65 см між ними, а в рядку рослини садіть на відстані 35 см. За 7 днів до пересадки розсади в землю обробіть її  5% розчином мідного купоросу, який захистить рослини від грибкової хвороби. Під час посадки сіянців в горщики чи лунки, полийте їх розчином марганцівки.

Термін висадки розсади помідорів.

Розсаду помідорів висаджуйте на ділянку тоді, коли не буде загрози заморозків. Це може бути кінець квітня або початок червня.