Сидерати які сіють осінню, щоб покращити родючість ґрунту

Сидерати – це натуральне, дешеве та необхідне для ґрунту добриво. Їх сіють навесні, влітку, восени, взимку, а перед цвітінням підкошують їх та заорюють в землю. Також, сидератами засівають ділянки після збору врожаю.

Сидерати можуть пригнічувати зростання бур’яну, насичувати землю азотом та багатьма потрібними речовинами. Вони покращують насичення землі повітрям, розпушуючи її, захищають корисних мешканців мікрофлори ґрунту від морозів, знищують шкідників та багато видів хвороб.

Коли потрібно сіяти сидерати восени.

Сіяти можна з серпня до жовтня, відразу після збору основного врожаю. Якщо посіяти в листопаді, то зійдуть вони тільки навесні.

Сидерати можна розсіяти по підготовленій до викопування картоплі чи іншої культури землі. Після збору врожаю ділянку слід проборонувати чи загребти простими садовими граблями. Або після збору врожаю розсипати по землі та загребти.

До перших заморозків сидерати встигнуть зійти, відрости й  повністю вкрити землю. Потрібно заорати зелену масу в землю, де вона перегниваючи, буде насичувати землю корисним добривом. Але сіяти один вид сидератів не варто, бажано використовувати суміші з них.

Різновид гірчиці.

Якщо посіяти гірчицю у вересні, її не потрібно закладати в ґрунт, її можна покосити й залишити на поверхні землі перегнивати.

В зиму ж посіяне насіння гірчиці, загортають на глибині 2-3 см та засипають землею.

Осінній посів вівса.

Овес є справжнім порятунком для бідних ґрунтів. Він його розпушує, поліпшує повітрообмін та насичує калієм, азотом й фосфором. Овес не примхлива рослина, він сходить швидко, має велику зелену масу, його можна сіяти разом з люцерною, викою чи горохом. При посіві зерно закладають на глибину 3-4 см.

Краща пора посіву вівсу вважається середина вересня.

Осінній посів жита.

Жито — це невибаглива рослина, яка добре знезаражує ґрунт та відлякує нематод. Краще сіяти його після збору врожаю як самостійну культуру. Жито пригнічує ріст бур’янів. Сіють його рядами та заорюють на глибину 3-4 см.

Осінній посів фацелії.

Фацелією захоплюються багато садівників – це універсальна рослина, невибаглива, швидко росте, не боїться холоду, може відлякувати колонії тлі, дротяників, нематод, пригнічувати ріст різноманітних грибків, таких як фітофтора та коренева гниль.

Садять її після збору основного врожаю, щоб надземна частина встигла відрости та захистити ґрунт від морозу. При підзимовому посіві вона сходитиме ранньою весною. Насіння фацелії не потрібно дуже глибоко висівати в ґрунт. Просто розкидають їх по поверхні землі та граблями розпушують ґрунт.

Для томатів.

Сидерати в теплиці є справжній порятунок для бідної та виснаженої землі. Тому, до висадки розсади помідорів, сіють в теплиці будь-які сидерати: хрестоцвіті, бобові чи злакові, але кращою є фацелія. Можна сіяти також насіння вики, люцерни, люпину, вівсу, гречки та козлятнику. Урожай помідорів після сидератів може збільшитись аж на 30%, заодно зникнуть шкідники й хвороби.

Після помідорів висаджують фацелію, гірчицю, редьку олійну, жито чи люцерну для дезінфекції землі.

Для огірків.

Для огірків поверхневий шар ґрунту повинен бути дуже родючим. Перед огірками, бажано, висівати насіння наступних сидератів: фацелії, ячменю, вівсу, гороху, вики та ріпаку. Також, їх сіють влітку по міжряддях огірків, бо вони поліпшують смак овочів.

Жито пригнічує огірки.

Після збору врожаю огірків, кращими сидератами можуть бути квасоля, горох чи боби. Вони відновлюють ґрунт та насичують його азотом.

Сидерати які сіють осінню, щоб покращити родючість ґрунту