Сучасне консервування: без окропу, оцту, цукру і солі. Господиням на замітку.

Як зберегти овочі, зелень і фрукти на зиму, але при цьому не стояти на спекотній кухні.

Чим більше людина обізнана про шкоду консервантів та харчових добавок, тим більше вона прагне до правильного харчування. А це означає, що в її раціоні з’являється більше овочів, ягід і фруктів. Але вони не ростуть цілий рік. Можна запастися вітамінами так, щоб ці заготовки зберегли максимум корисних речовин? Так, ми знаємо такі способи!

Спосіб 1. Заморожування

Сучасні морозильники дозволяють довго зберігати продукти в домашніх умовах. Зробити це просто — потрібно лише пам’ятати про правила заморозки, інформує Ukr.Media.

  • Використовуйте щільні пакети або контейнери, на яких є позначка, що вони підходять для заморожування.
  • Рідини зручно заморожувати, якщо поставити пакет з ними в жорстку ємність, а після замерзання вийняти його. У пакеті повинно залишатися трохи вільного місця для розширення.
  • Зануривши продукти в мішок для заморозки, видавіть з нього залишки повітря.
  • Заморожуйте маленькі порції продуктів — такі, які ви зможете використати за один раз.
  • Робіть написи на упаковках, вказуючи найменування продукту та дату його заморожування.
  • Не завантажуйте морозилку новими, ще не замороженими продуктами, більш ніж по 1 кілограму на 8 л об’єму морозильної камери. В іншому випадку температура всередині неї різко підвищиться.

Спосіб 2. Сушка

Сушіння — один з найдавніших способів робити запаси трав, фруктів і овочів. У правильно висушених продуктах зберігається максимум вітамінів і мікроелементів. Простіше всього сушити зелень. Для початку трави потрібно промити і струсити, потім розкласти на рушник. Через пару годин рушник слід замінити на сухий, а зверху зелень накрити шаром марлі. Сушаться трави приблизно тиждень, в провітрюваній кімнаті, але в тіні.



Щоб висушити фрукти — сливи, груші, абрикоси, яблука та інші, — їх необхідно вимити, висушити і звільнити від кісточок.

Підготувавши фрукти, накрийте їх марлею і віднесіть на свіже повітря в тінь. Приблизно через два дні сухофрукти будуть готові.

Піддаються сушці і деякі овочі — горох, квасоля, баклажани, морква та інші. Ті, які можна різати, наріжте кружечками завтовшки в півсантиметра. Далі за бажанням занурте їх на хвилину в киплячу підсолену воду (на літр води додайте столову ложку солі), а після обдайте холодною водою. Якщо ви обмежуєте сіль у раціоні, цей етап можна пропустити. Просушіть овочі на рушник, потім накрийте їх марлею і сушіть протягом півтора тижня, щодня перевертаючи.

Спосіб 3 — вакуумне консервування

Це найсучасніша технологія, що дозволяє зберігати фрукти і овочі довго і без втрати корисних властивостей. Для вакуумної консервації застосовуються спеціальні кришки, які можна використовувати багаторазово. Також необхідний насос.

Таким чином можна зберігати не тільки консервацію, але і крупи, і прянощі: вакуум захистить їх від шкідників і цвілі. Термін придатності швидкопсувних продуктів збільшується в три рази.



Ось основні рекомендації щодо використання системи вакуумного консервування.

  • Банку для консервації потрібно вибирати цілу, без сколів на шийці.
  • Для зберігання рідин заливайте їх не до краю ємності, а залишаючи кілька сантиметрів до верху, щоб піна не потрапила в насос.
  • На кришки рекомендуємо поставити ущільнювачі для більшої герметичності.
  • При укладанні кришки на банку не можна торкатися внутрішньої частини кришки.
  • Насос надягають на клапан кришки і хитають ним повітря з банки. Для консервування потрібно зробити до шести «качків», для тривалого зберігання продуктів — до двадцяти.
  • Після роботи насос і кришки потрібно промити теплою водою.
  • Старі кришки перед застосуванням слід перевірити, «законсервувавши» воду. Якщо з’являться бульбашки повітря з-під клапана, кришку використовувати не можна.

Як бачите, сучасні способи консервації відрізняються тим, що майже нічого не потрібно кип’ятити, закручувати і укутувати. Це дуже зручно і безпечно.