Три дієві способи захисту помідорів від фітофторозу. Беріть на замітку, щоб не втратити врожай

Щоб виростити здоровий та щедрий врожай томатів, потрібно не тільки правильно за ними доглядати й регулярно підживлювати, але захищати від різних хвороб. Найчастіше томати страждають від фітофторозу. Це досить небезпечне грибкове захворювання, яке швидко поширюється та вражає культуру в усі фази розвитку.

Однак, уникнути цієї напасті можна й в цьому випадку допоможуть народні засоби, які є безпечними для рослин та людей.

Пропонуємо дізнатися, як та чим захистити томати від фітофторозу.

Содовий розчин.

Захистити томати від фітофторозу можна за допомогою содового розчину. Для його приготування необхідно розчинити 4 ст. л. харчової соди у відрі води та додати мило. Все ретельно перемішати й можна обприскувати томатні кущі.

Мідний дріт.

Отже, знадобиться мідний дріт, який можна придбати в спеціалізованому магазині. Мідь є натуральним та ефективним засобом проти фітофторозу. Щоб позбутися цієї хвороби, необхідно встромити в стебла невеликі шматочки мідного дроту, краще в декількох місцях одночасно.

Кисломолочні продукти.

Такі продукти, як кефір та молочна сироватка, чудово борються з небезпечним захворюванням. Для приготування розчину, потрібно у відро води влити по 1 л. кожного кисломолочного продукту та добре перемішати. Отриманим розчином обробити кущі томатів.

Використовуючи ці методи боротьби з фітофторозом, можна назавжди забути про це захворювання та врятувати свій врожай.