Три головні правила посадки часнику у вересні, щоб отримати гарний врожай у наступному році

Вже у серпні потрібно починати готувати ґрунт до посадки озимого часнику.

Пропонуємо дізнатися, як підготувати грядку під посадку озимого часнику та на які 3 правила слід звернути увагу.

1 правило – дотримання сівозміни.

Часник не можна саджати на одній й тій же ділянці кілька років поспіль, оскільки з кожним роком знижуватиметься якість на кількість врожаю. Тому, важливо дотримуватися сівозміни, тобто чергування культур. Не менш важливим є вибір правильного місця для посадки часнику, від якого залежатиме майбутній врожай.

Ділянка для посадки озимого часнику повинна добре освітлюватися сонцем. Також, потрібно впевнитись, що не буде постійного застою води на ділянці, інакше врожаю не буде, бо часник просто згниє.

Часник чудово росте та плодоносить на тих ділянках, де раніше вирощувалися болгарський перець, капуста, кабачки, огірки, помідори й баклажани.

2 правило – обробка ґрунту.

Ґрунт, обов’язково, потрібно обробити будь-яким профільним засобом, який знешкоджує патогенні мікроорганізми. Для цієї мети ідеально підійде розчин на основі мідного купоросу, на 10 л. води 40 гр. препарату. Цієї кількості, тобто 1 відра розчину, цілком вистачить для обробки 10 кв. м. ділянки.

3 правило – підживлення ґрунту.

Щоб озимий часник виріс великим, міцним та соковитим, ґрунт перед посадкою потрібно підживити. Справа в тому, що будь-які культури вбирають в себе всі корисні та поживні речовини, які містяться в ґрунті й якщо його не збагатити, часник не отримає необхідних елементів та виросте дуже дрібним. Отже, підживити ґрунт можна однією «вітамінною» сумішшю. Для її приготування знадобиться 30 гр. суперфосфату, 25 гр. калійної солі та 5 кг. перегною. Всі складові ретельно перемішати та внести у ґрунт.

 

Три головні правила посадки часнику у вересні, щоб отримати гарний врожай у наступному році