Цікаві способи заготовити весняну зелень на зиму. Господині на замітку!

Поради як заготовити зелень на зиму.

Ми розповімо як правильно засушити, заморозити, засолити кріп, петрушку, щавель та інші трави для приготування смачних, ароматних страв, інформує Ukr.Media.

Рідко хто не вирощує зелень на своїй ділянці. Роботи трохи, а задоволення від ароматної зелені хоч відбавляй: любителі салатів щедро присмачують їх петрушкою, зелений борщик зі щавлем і кропивою подарує справжній заряд вітамінів навесні, варена картопелька з маслом і кропом — цілком самостійна страва. А про чай з м’ятою і говорити нічого.

Але теплий час швидкоплинний… Насолоджуючись всім різноманіттям зелених трав у свіжому вигляді, не забудьте зберегти їх на зиму — пікантні приправи будуть радувати вас цілий рік. Тим більше, що зробити це зовсім нескладно. Починати заготівлю можна вже з травня, коли зелень найбільш яскрава і ароматна.

Сушка

В принципі цей спосіб підходить для заготівлі зелені і є самим простим. Трави потрібно промити, струсити рідину і злегка підсушити паперовою серветкою. Зв’яжіть зелень в пучки, потім підвісьте в сухому, добре провітрюваному приміщенні. На кухні, поруч з раковиною або плитою, сушити зелень не варто, бо там часто буває зайва вологість і сторонні запахи від приготування їжі.

Ще можна розкласти трави на сітці, не надто щільної тканини і сушити їх так. Сушіть зелень 5-10 днів, можливо трохи більше — до повного висихання. Потім зберігайте в прохолодному сухому місці, хочете в пучках, а хочете — подрібніть суху зелень і зберігайте її в добре закритих бляшаних банках. Банки попередньо потрібно добре промити і висушити, щоб у трави не потрапила волога, інакше вони зіпсуються.

Рада! Якщо ви вирішите заготовити шляхом сушіння кріп, спробуйте висушити не тільки гілочки, але і насіння. Для цього зріжте їх з парасольок суцвіть кропу і просушіть на газеті або цупкому папері. Після зсипте насіння в баночку і додайте в гарячі страви як спецію. Аромат вас приємно здивує!

Заморожування

Заморожування надовго зберігає корисні властивості свіжої зелені. Заморожені трави підходять для використання в гарячих стравах і супах. При дрібній нарізці зелень непогано працює в зимових салатах.

Промийте свіжу зелень і злегка підсушіть. Перед тим, як помістити її у морозилку потрібно:

  • м’яту і цибулю загорнути у фольгу;
  • петрушку, кріп, шавлію і чебрець порізати і покласти в ємність, яка щільно закривається ;
  • листя розмарину і базиліка присипати сіллю, а потім скласти в пластмасову ємність. Так краще збережеться їх аромат. Перед вживанням сіль потрібно буде видалити.

Заморожують будь-які трави, в пучках або в нарізаному вигляді. Зберігають у пластикових контейнерах, пакетах або харчовій плівці. Вид упаковки не настільки важливий, лише б вона не була зроблена з металу або скла. Єдине, не треба у пучках морозити кінзу і іншу соковиту зелень. Річ у тому, що різати в мороженому вигляді трави складно, а після відтавання у гілочок буде вже дуже непривабливий вигляд. Краще витратити трохи часу і подрібнити все заздалегідь.



Засолювання

Цим способом заготовляли зелень наші бабусі, ще коли не було морозильних камер. Багато хто так роблять до сих пір, хоча у порівнянні з сушінням і заморожуванням результат виходить трохи гірше. Розповімо два відомих способи засолювання зелені:

  1. Промиваємо зелень, наприклад, кріп, обсушуємо на рушник, подрібнюємо і укладаємо в заздалегідь стерилізовані банки, чергуючи шарами з сіллю. Співвідношення зелені і солі — 100 грамів зелені на 20 грамів солі.

    Укладати зелень потрібно дуже щільно. Чим краще вона утрамбована, тим краще і довше вона буде зберігатися. Після деякого часу зелень пустить сік. Банки закриваються і зберігаються в прохолодному місці.

    Рада! Якщо ви вирішите засолити щавель, крім солі залийте заповнені їм банки гарячою водою. Деякі взагалі просто заливають щавель окропом і закочують, не додаючи солі. Так щавель теж зберігається непогано, проте з сіллю він довше зберігає колір.

  2. Засолювання зелені з салом. Запах зберігається набагато краще, ніж при засолюванні першим способом. Подрібнюємо кріп, змішуємо його з перемеленим на м’ясорубку солоним салом, укладаємо в стерилізовані банки, закриваємо кришкою. Важливо, щоб кріп вийшов досить жирним.

У цьому випадку кріп відмінно зберігається, бо консервантом виступає не тільки сіль, а й сало. Непогано зберігається смак і аромат. Зберігати баночки потрібно в холодильнику або льосі.