Удобрюємо буряк народними засобами, щоб зібрати гарний урожай.

Удобрюємо буряк народними засобами

Всім відомо що застосування хімічних підгодівлі для буряка краще уникати. Однак не варто перестаратися з органікою. Особливо важливо контролювати кількість одержуваного нею азоту. Якщо його буде занадто багато, бадилля почне на повну буять, а ось прихований під землею плід навряд чи досягне хорошого розвитку.

Настоянка коров’яку (1: 8) або курячого посліду (1:12). Це найбільш відомі в народі кошти для поліпшення росту столового буряка. Коров’як і послід – це джерела азоту та інших необхідних елементів. Їх застосування слід контролювати. Зазвичай ці підгодівлі вносять на самій ранній стадії зростання буряка або якщо вона сповільнюється в зростанні, а бадилля блідне. Обов’язкове правило – їх не можна лити під корінь культури. Краще зробити канавки на відстані 5 см.

Деревна зола. Витрата речовини -1-3 склянки на 1 м². Зола збагачує буряк багатьма речовинами, а особливо калієм і фосфором. Найбільше в цих елементах культура потребує період, коли її бадилля змикається і коли відбувається зростання коренеплоду. Плюс золи в тому, що вона зменшує кислотність ґрунту. Це дуже важливо, так як буряк не переносить кислого грунту. Однак тут також важливо не перестаратися, так як для ідеального зростання культурі потрібна нейтральна грунт, а не слабокислая.

Розчин борної кислоти. На відро води додають 10 г речовини. Бор сприяє виробленню цукру в буряках, тому, якщо ви бажаєте мати солодкий коренеплід, скористайтеся цієї нехитрої підгодівлею. Для екстреного «зацукровані» буряка потрібно приготувати дещо інший склад. Буквально за пару днів коренеплід стане солодким, якщо полити грядки розчином, для приготування якого береться 5 столових ложок кислоти і відро води.



Кухонна сіль. Це найкраще джерело натрію, необхідного культурі. Поліпшити смак буряка за допомогою солі городники намагаються вже давно. І, мабуть, у них це виходить, так як така підгодівля міцно закріпилася в народі. Розчин готують з розрахунку: 1 ст. ложка на відро води. Це кількість виливають на один метр відкритого грунту. Зазвичай підгодівля проводиться в три етапи:

1) на етапі появи 6 листочків;

2) коли плід підніметься на 3 см над землею;

3) через два тижні після другої підгодівлі.

Деякі городники воліють поливати буряк сольовим розчином двічі: на початку літа і в кінці. Розчин солі також використовують в якості позакореневого підживлення. В цьому випадку вона допомагає позбутися від шкідників. Розчин готують так: 2 ст. л. на відро води. Важливий нюанс: не можна брати йодовану сіль. Джерело

Удобрюємо буряк народними засобами, щоб зібрати гарний урожай.