Відмінним захист помідорів від фітофторозу — звичайний кефір. Городникам на замітку.

Якщо все-таки сталося так, що фітофтороз вразив кущі томатів, необхідно відразу ж вживати заходів.

Відмінним захисником томатів від фітофторозу є звичайний кефір. Один літр кефіру потрібно розвести в п’яти літрах води і отриманим розчином ретельно обприскати кущі томатів через чотирнадцять днів після їх посадки у відкритий грунт і потім повторювати обробку через кожен сім днів. Така обробка кефіром дозволить томатам не заразитися фітофторозом, рости і плодоносити набагато краще. Після такої регулярної обробки навряд чи якісь бактерії зможуть дістатися до кущів і плодів томата. Джерело

Якщо ж вчасно не провести обробку, то листя томата швидко засохнуть або згниють, а плоди будуть непридатні для вживання в їжу. Це все призведе до повної загибелі рослини.

Крім фітофторозу томати може вразити чорна ніжка і фузаріозне в’янення. Чорна ніжка викликає почорніння кореневої шийки. Вона виникає через різкі перепади температури і підвищеного рівня вологості грунту.

При фузаріозного в’янення уражаються коріння. На них з’являється наліт білого або ніжно-рожевого відтінку, рослина поступово жовтіє і в’яне.



Для того, щоб позбутися від цих захворювань необхідно ніколи не вирощувати одні й ті ж культури на одному місці частіше ніж через три-чотири роки. Так як бактерії збуджують ці захворювання залишаються в грунті.

Після збирання врожаю обов’язково необхідно прибирати з ділянки всю бадилля і плоди. Уражені хворобою кущі спалювати за межами городу.

Насіння перед посадкою на розсаду обов’язково слід витримувати в розчині марганцівки протягом двадцяти чотирьох годин. Після цього промивати і сушити.