Вирощування помідорів: чим підживити, та як захистити від хвороб

Вирощування помідорів власноруч — це велика справа та тяжка праця. Іноді так стається, що всі зусилля стають марними.

Для того, щоб помідори були міцними, отримували всі потрібні їм поживні речовини, достатню вологу та добре провітрювалися, скористайтесь деякими порадами, які зможуть допомогти у цій непростій праці:

  1. Виберіть місце для висадки помідорів.

Місце для висадки розсади томатних кущів повинно бути найкращим на ділянці. Воно повинно добре провітрюватись, освітлюватись та бути теплим. Помідори повинні весь час провітрюватись, щоб не заразитись фітофторозом, це стосується і  теплиць. Літньої пори двері повинні бути весь час відкритими, закривати їх потрібно якщо температура буде нижчою ніж + 12°C чи коли йде дощ або холодна погода.  1. Садіть помідори квадратно-гніздовим способом.

Це незвичайний спосіб посадки помідорів. Висаджують рівно віддалено 50-60 см один від одного. Чотири кущі томатів по колу поливної ямки, діаметр якої складає 40 см. Зробіть такі ямки перед тим, як будете висаджувати розсаду, глибина її повинна бути на штик лопати, щоб могло вмістити не менше 20 літрів води.

  1. Підготуйте поливну яму для томатів.

У кожну викопану поливну ямку насипте 1 літр деревного попелу, наверх покладіть скошену траву та добре ущільніть її. Замість попелу можете насипати у яму суперфосфату та сульфату калію, по жмені кожного.  1. Одночасно поливайте та підживлюйте помідори.

У наливну яму поливати рослини економніше, зручніше та й  корисніше ніж поверхневий полив на грядку. Вода потрапляє відразу у коріння рослин, не випаровується та не потрапляє на листя. Тому, що в краплях води розвивається грибні спори фітофторозу! Мульча з трави затримує вологу, тому поливати можна рослини один раз на декілька днів.

Наповнені добривом ями, також мають велике значення для зростання помідорів. Мульча з трави та попіл, дуже добре живлять кущі, а тепла мульча при перегниванні, нагріваючись гріє корені та захищає їх від перепаду температури. Також, у поливну яму можна додатково давати кореневі підживлення, особливо при внесенні так потрібного калію та інших мікроелементів.  1. Захист помідорів від хвороб.

Після живлення та вчасного поливу, помідори стають міцні, загартовані, але від хвороб це не спасає. Щоб захистити томати, дотримуйтесь дуже простих правил:

  • обробляйте кущі помідорів фунгіцидами для профілактики перший раз — через 7 днів після висадки, останній — за 21 день до першого врожаю;
  • при дозріванні помідорів, кожні 7 днів проводьте полив та обприскування: перший раз розчином йоду,10 крапель на 10 л. води, другий — розчином соди, 2 ст. л. на 10 л. води, третій — розчином марганцівки, колір червоного вина;
  • нижні листки заввишки 30-40 см від землі видаліть – стовбур повинен бути оголеним;
  • прищипуйте всі пасинки на томатах, а кінці липня обріжте верхівки.

Робіть такі поливні ямки в теплицях та на городі. Помідори у них будуть плодоносити дуже довго та безперервно.

Вирощування помідорів: чим підживити, та як захистити від хвороб