Вирощування шпинату. Головні правила, щоб був великий та смачний

Шпинат став популярною рослиною серед любителів кулінарії. Його вирощують по всьому світу. Розсаду висівають під зиму або навесні в парник чи одразу на ділянку. Вирощувати рослину нескладно, якщо дотримуватись певних правил.

Посів шпинату навесні.

Це скоростигла рослина, яку можна висівати в парник або одразу в відкритий ґрунт.

Вирощування шпинату в парнику.

Щоб отримати великий врожай цієї культури, ґрунт потрібно щедро удобрити перегноєм. Також, шпинату необхідна достатня кількість світла, тому краще займатись посівом в лютому. Однак, слідкуйте за місячним посівним календарем для овочів та зелені. Уважно ознайомтеся з рекомендаціями виробника щодо посадки шпинату. Температура в парнику має становити 10-13 градусів тепла в похмуру погоду та 18 градусів тепла в сонячну.

Перед посадкою насіння потрібно замочити на 1,5 доби в воді, потім просушити та сіяти.

Вирощування шпинату в відкритому ґрунті.

Це морозостійка рослина, тому можна висівати її одразу в ґрунт. Сходи витримують до 7 градусів морозу. Також, можна сіяти шпинат під зиму.Посадка шпинату після сходу снігу:

Щоб отримати зрілі листки, розсаду висаджують з середини квітня до кінця липня.

Для вживання свіжого шпинату, посадкою слід займатися до середини серпня, витримуючи проміжок часу в 25-30 днів між посадками.

Висівають шпинат рядками, на невелику глибину, а потім присипати ґрунтом.

Підготовка ґрунту для шпинату.

Ця рослина вибаглива до ґрунту. Найкращим для неї буде органічний. Багатий врожай можна отримати при вирощуванні шпинату в суглинному ґрунті. Якщо він піщаний, тоді саджанці доведеться часто поливати.

Землю потрібно підготувати заздалегідь. Найкраще це робити восени. Для цього ґрунт слід перекопати разом з перегноєм та мінеральним добривом. За необхідністю можна завапнувати.

Навесні ділянку потрібно присипати сечовиною та розрівняти за допомогою грабель.

Не потрібно підгодовувати шпинат свіжою органікою, бо це погіршить його смакові властивості.Коли з’явиться другий справжній листок, сходи проріджують, щоб між ними залишилась відстань в 7-10 см. В іншому разі рослина підхопить борошнисту росу. Потім рослини на ділянці потрібно полити. Шпинат любить рясний полив, однак не можна допускати застою води. За необхідністю, разом з поливом, рослину підгодовують азотними добривами. Фосфор та калій не підходять.

Під час вегетаційного періоду, ґрунт потрібно постійно розпушувати.

Збір врожаю.

Збирають шпинат, після утворення на кущах по 4-6 листочків. Посіяний навесні шпинат можна збирати через 9-10 тижнів, а якщо влітку — через 11-12.

Збирати врожай шпинату потрібно вчасно, щоб листя не перестояло та не стало грубим й неприємним на смак. Шпинат зрізають під першим листочком або виривають з корінням.Найкраще збирати врожай вранці після дощу або поливу, коли листя м’яке.

Зберігають шпинат в підсушеному стані в поліетиленовому пакеті, на нижній полиці холодильника. Також, його заморожують для подальшого використання взимку. Однак, в свіжому вигляді він смачніше та має багато поживних речовин.