Вирощуємо петунії з насіння в домашніх умовах. Саме час починати садити

Просто виростити петунію не вийде, треба попотіти.

1 етап. Як вибрати якісне насіння петунії.

Купуйте якісне насіння в перевірених виробників. Краще беріть насіння дражоване, сіяти зручно та разом підгодівля для кращого проростання рослини.

2 етап. Правильно вибирайте строки посадки.

Через 10-12 тижні як посіяли насіння петунії, повинні з’явитись перші квіти. Сіяти петунію на розсаду можна будь-коли, головне мати додаткове освітлення для повноцінного розвитку рослин.

3 етап. Передпосівна підготовка.

Для цього вибирайте збалансований та поживний ґрунт. Ящики для посіву беріть дерев’яні чи пластмасові та обробіть їх дезінфікуючим розчином. На дно покладіть керамзит для відтоку зайвої води, а зверху насипте землі.

Декілька варіантів при виборі землі:

  1. Готова куплена в спеціальному магазині;
  2. Зробіть самостійно суміш для цього візьміть перегній, дерн, низинний торф та пісок в пропорціях 2:2:2:1.

4 етап. Підготовка до посіву.

Ґрунт перед посівом пролийте окропом чи слабким розчином марганцевокислого калію. На вологу землю розкладіть насіння петунії. Зверху додатково збризніть з пульверизатора. Прикрийте плівкою або склом для  створення тепличного ефекту. Регулярно прибирайте краплі на склі та регулярно провітрюйте молоді рослини. Якщо насіння свіже то перші сходи повинні з’явитися вже на 3-4 день. Ящики повинні стояти на добре освітленому місці.

5 етап. Догляд за рослинами.

Перші сходи дуже малюсінькі, тому підсвічувати рослинки в перші дні потрібно цілодобово, а потім буде досить годин 11-12.

Температура для проростання рослин 22-25 градусів, при появі паростків температурний режим зменште до 18-20 вдень та 14-16 вночі. Коли з’являться маленькі листочки можна  зняти плівку чи скло.

Поливати розсаду петунії потрібно кожен день, вода повинна бути відстояна чи тала, кімнатної температури. В перші дні обприскуйте з пульверизатора 1-2 рази на день слабим розчином перманганату калію. Далі поливайте в піддон або піпеткою в корінь рослини.

Поливайте петунії у похмуру погоду — ранком , а в сонячну — ввечері.

Підживлювати розсаду потрібно 1-2 рази за ввесь період. Один раз стимулятором росту, а через 10 днів підгодуйте мінеральними добривами.

6 етап. Пікіровка розсади.

Через 3-4 тижні розсаду потрібно пікірувати, але за умови, що в рослини буде 2-3 листків. Для пікіровки візьміть готові форми з великою кількістю ячеєк діаметром 7 см.

Ячейки заповніть свіжим ґрунтом, акуратно піддівши ложкою рослинку разом з грудкою землі пересадіть в ячейку та притрусіть з боків землею. Далі полив, загартування, температурний режим, підгодівля органічним добривом кожні 14 дні.

7 етап. Догляд за петуніями, прищипування.

Коли рослина стане дорослою, потрібно провести прищипування для кращого розростання та густоти куща. Для цього на стадії появи 3-4 пар листочків, відщипніть верх рослини так звану точку росту. З пазух між литками скоро з’являться додаткові пагони. Ще раз відщипніть наступні гілочки через два тижні, кущики стануть ще пишнішими.8 етап. Пересадка на клумбу.

Регулярно носіть  розсаду на відкрите повітря для загартування. Підготуйте клумбу для пересадки розсади петунії. Для цього внесіть в землю добриво, перегній та перекопайте добре. Пересаджуйте рослини в вечірній час або в похмуру погоду. Садіть на глибину 10 см та на відстані 20-30 см одну від одної.

Замульчуйте рослини, регулярно поливайте, підживлюйте та насолоджуйтесь рясним й чудовим цвітінням.