Вирощуємо петунії з насіння в домашніх умовах. Саме час починати садити

Просто виростити петунію не вийде, треба попотіти.

1 етап. Як вибрати якісне насіння петунії.

Купуйте якісне насіння в перевірених виробників. Краще беріть насіння дражоване, сіяти зручно та разом підгодівля для кращого проростання рослини.

2 етап. Правильно вибирайте строки посадки.

Через 10-12 тижні як посіяли насіння петунії, повинні з’явитись перші квіти. Сіяти петунію на розсаду можна будь-коли, головне мати додаткове освітлення для повноцінного розвитку рослин.

3 етап. Передпосівна підготовка.

Для цього вибирайте збалансований та поживний ґрунт. Ящики для посіву беріть дерев’яні чи пластмасові та обробіть їх дезінфікуючим розчином. На дно покладіть керамзит для відтоку зайвої води, а зверху насипте землі.

Декілька варіантів при виборі землі:

  1. Готова куплена в спеціальному магазині;
  2. Зробіть самостійно суміш для цього візьміть перегній, дерн, низинний торф та пісок в пропорціях 2:2:2:1.

4 етап. Підготовка до посіву.

Ґрунт перед посівом пролийте окропом чи слабким розчином марганцевокислого калію. На вологу землю розкладіть насіння петунії. Зверху додатково збризніть з пульверизатора. Прикрийте плівкою або склом для  створення тепличного ефекту. Регулярно прибирайте краплі на склі та регулярно провітрюйте молоді рослини. Якщо насіння свіже то перші сходи повинні з’явитися вже на 3-4 день. Ящики повинні стояти на добре освітленому місці.

5 етап. Догляд за рослинами.

Перші сходи дуже малюсінькі, тому підсвічувати рослинки в перші дні потрібно цілодобово, а потім буде досить годин 11-12.

Температура для проростання рослин 22-25 градусів, при появі паростків температурний режим зменште до 18-20 вдень та 14-16 вночі. Коли з’являться маленькі листочки можна  зняти плівку чи скло.

Поливати розсаду петунії потрібно кожен день, вода повинна бути відстояна чи тала, кімнатної температури. В перші дні обприскуйте з пульверизатора 1-2 рази на день слабим розчином перманганату калію. Далі поливайте в піддон або піпеткою в корінь рослини.

Поливайте петунії у похмуру погоду – ранком , а в сонячну — ввечері.

Підживлювати розсаду потрібно 1-2 рази за ввесь період. Один раз стимулятором росту, а через 10 днів підгодуйте мінеральними добривами.

6 етап. Пікіровка розсади.

Через 3-4 тижні розсаду потрібно пікірувати, але за умови, що в рослини буде 2-3 листків. Для пікіровки візьміть готові форми з великою кількістю ячеєк діаметром 7 см.

Ячейки заповніть свіжим ґрунтом, акуратно піддівши ложкою рослинку разом з грудкою землі пересадіть в ячейку та притрусіть з боків землею. Далі полив, загартування, температурний режим, підгодівля органічним добривом кожні 14 дні.

7 етап. Догляд за петуніями, прищипування.

Коли рослина стане дорослою, потрібно провести прищипування для кращого розростання та густоти куща. Для цього на стадії появи 3-4 пар листочків, відщипніть верх рослини так звану точку росту. З пазух між литками скоро з’являться додаткові пагони. Ще раз відщипніть наступні гілочки через два тижні, кущики стануть ще пишнішими.

8 етап. Пересадка на клумбу.

Регулярно носіть  розсаду на відкрите повітря для загартування. Підготуйте клумбу для пересадки розсади петунії. Для цього внесіть в землю добриво, перегній та перекопайте добре. Пересаджуйте рослини в вечірній час або в похмуру погоду. Садіть на глибину 10 см та на відстані 20-30 см одну від одної.

Замульчуйте рослини, регулярно поливайте, підживлюйте та насолоджуйтесь рясним й чудовим цвітінням.

Вирощуємо петунії з насіння в домашніх умовах. Саме час починати садити