Внесіть це добриво під час посадки озимого часнику, щоб зібрати гарний врожай

Існує два види часнику: озимий та ярий. Перший вид висаджують восени, другий — навесні.

Перед тим, як садити часник, ґрунт потрібно підживити — це допоможе рослині краще пережити зиму. Також, досвідчені дачники, користуються спеціальним календарем, щоб вчасно посадити часник до настання морозів. Однак, часник може постраждати від морозів, якщо внести неправильні добрива.

Пропонуємо дізнатися, які добрива не можна та можна вносити під час осінньої посадки часнику.

Не варто вносити восени азотовмісні добрива. Справа в тому, що азот стимулює ріст надземної частини, тому не слід вносити його до настання зими. Часник має укорінюватися, а не рости.

Якщо стрілки часнику з’являться до настання зими, то їх вдарить мороз, в результаті цього рослина загине.

Не слід підживлювати часник аміачною селітрою, сечовиною або карбамідом, сульфатом амонію, натрієвою й кальцієвою селітрою. Азот присутній й в компості, але в дуже малій концентрації, тому ним можна сміливо удобрити грядки.

Для того, щоб часник добре ріс у будь-яких кліматичних умовах, восени слід вносити в ґрунт калійні та фосфорні добрива.

Органічні та мінеральні добрива — це теж чудовий варіант для осіннього підживлення ґрунту.

До органічних добрив належать гній, компост, деревний попіл та перегній. Свіжий перегній й гній вносити не бажано, оскільки вони містять аміак. Гній має бути перегнилим, а перегній — злегка підсушеним.

Як правильно підживити ґрунт гноєм  або перегноєм?

За 2 тижні до посадки часнику, ґрунт необхідно перекопати.

Під час першого перекопування слід додати гній або перегній та деревний попіл.

Через тиждень, необхідно вдруге перекопати ґрунт, внісши такі мінеральні добрива, як суперфосфат, подвійний суперфосфат, фосфорне борошно, калійна сіль, вуглекислий калій чи калій магнезію.

Знадобиться 0,5 кг деревного попелу та одне відро гною на 1 кв. м. Важливо дотримуватися правильного дозування під час внесення добрив.

Такі добрива, як фосфорне борошно, калійна сіль, суперфосфат та сульфат калію є чудовими кореневими добривами, які необхідно класти на дно грядки.

Для осіннього підживлення ґрунту не можна використовувати хлористий калій, бо часник його не переносить.

Комплексні добрива будуть кращим варіантом для осіннього внесення в ґрунт. Потрібно просто змішати одне відро перегною, 30 гр. гранульованого суперфосфату та 20 гр. калійної солі. Або, змішати 1 ст. л. подвійного суперфосфату, 2 ст. л. сульфату калію та 0,5 кг. деревного попелу на відро перегною.