Як правильно доглядати за помідорами в літню спеку, щоб вони не тріскалися і не в’янули

Коли наступає літня спека, а температура підіймається вище 300С, пилок помідорів стає стерильним. Він більше не може запиляти квітку, тому утворення плодів не відбувається.

Методи вирішення даної проблеми.

  1. Вчасний полив рослин.

При занадто високій температурі повітря, помідори потребують додаткового поливу. Якщо ґрунт на глибині 2,5 см вже висох, потрібно полити грядки з помідорами.



  1. Ручне запилення.

Для отримання врожаю помідорів у спекотні дні, потрібно їх примусово запилити. Для цього легенько струшують стебло помідора, щоб пилок обсипався та запилив сусідні квітки.

  1. Потрібно притінити рослини.

Щоб притінити рослини від прямих сонячних променів, городники влаштовують затінки для своїх помідорів з підручних матеріалів. Наприклад, тонкі просвічуючі тканини, тюлі або затіняючі сітки, які можна придбати в крамниці. По периметру можна влаштувати куліси, обсадивши грядку кукурудзою. У велику спеку, багато городників рекомендують, для зняття температури, ставити на висоті 2 й більше метрів поливні «вертушки», розпорошуючись вода знижує температуру та одночасно поливає грядки.



  1. Забезпечити вентиляцію повітря.

Циркуляція повітря у велику спеку — це головна умова збереження гарного врожаю помідорів. Для цього зрізають ніжне листя на помідорних кущах.

  1. Позакореневе підживлення.

У спекотні дні поливати рослини добривом не варто, а от підживити їх по листу, розчином кальцію буде доречно. Роблять це рано вранці чи ввечері.