Як правильно пересаджувати орхідею, щоб вона добре прижилася, та коли це робити

Кожні два роки орхідею потрібно пересаджувати.

Час для пересадки.

Пересаджують її тоді коли вона повністю відцвіла та почався період інтенсивного росту коріння.

Ознаки, які вказують на необхідність пересадки орхідеї:

 • корінці переросли кашпо;
 • структура субстрату змінила свою структуру, стала розсипатись;
 • велика кількість нового коріння;
 • загнивання кореневої системи;
 • з’явилась пліснява;
 • з’явились зелені, слизькі водорості;
 • поява на листі шкідливих комах.
Покрокова пересадка орхідей:

 1. Спочатку полийте рослину, щоб корені стали гнучкіші. Потім вийміть її із кашпо, очистьте коріння від кори, розплутайте його, краще проводити цю процедуру у воді. Воду, яка стала брудною, замініть на чисту. Промийте коріння під проточною теплою водою, відривати зрощені корінці з субстратом не потрібно, залишіть так як є.
 2. Після ретельного огляду корінців рослини видаліть підгнивші, сухі й пошкоджені корінці до здорового зеленого місця. Для того, щоб розібратись де в орхідеї здорові корінці, злегка натисніть на них. Якщо корінь суцільний, твердий та зелений чи білий, то це здоровий корінець. А якщо при натисканні корінь сухий та порожній, облазить верхній шар кори, оголяючи стрижень, то це мертва частина кореня.

Коли корінець трішки надломлений, його можна залишити, він може дати бокові пагони.

 1. Видаліть старе жовте листя. Для цього розріжте листок по середині та взявшись за краї, розтягніть в різні боки й зніміть його зі стебла. Також, видаліть квітоніжки, які висохли чи стали жовтими, залишіть пеньок 0,5-1 см.
 2. Продезінфікуйте всі зрізи на рослині. Це можна зробити присипавши місце зрізу порошком кориці, активованого вугілля або антисептиком зеленкою.
 3. Просушіть орхідею перед тим як садити в кашпо. Покладіть її на дві години у тепле місце, температура повітря якого не менше 25 градусів. Мертві тканини повинні всохнути, а здорові та живі залишатися.
 4. Для того, щоб посадити квітку, потрібно вибрати правильне кашпо чи горщик для неї. Зазвичай кашпо для орхідеї беруть прозоре. Розмір його повинен бути на 2 см більшим ніж коріння квітки. Перед тим як садити рослину промийте кашпо гарячою водою.
 5. Придбайте у спеціалізованому магазині субстрат для орхідей. Він складається із кори дерев та моху. Також, у субстраті міститься відповідні добрива та вже врегульована кислотність.
 6. Перед використанням субстрату продезінфікуйте його. Для цього залийте на 15 хвилин окропом чи прокип’ятіть у воді хвилин 5. Садіть орхідею не чіпаючи маленькі корінчики, щоб не пошкодити їх.
 7. Для того, щоб посадити орхідею, покладіть на дно кашпо 3-х сантиметровий шар субстрату, поставте всередину рослину та заправте все коріння в кашпо. Засипте вільні місця субстратом. Поставте рослину туди, де вона росла, але не на сонце. Спека може зашкодити орхідеї.