Як правильно поливати орхідею, щоб вона гарно цвіла та розвивалася

Орхідея – це дуже вдячна рослина, бо її цвітіння продовжується на протязі декількох тижнів. Її все частіше починають цінувати та розводити квіткарки. Сортів цієї квітки дуже велика кількість, на будь-який смак та гаманець. Але, щоб дочекатися її цвітіння, потрібно добре знати всі вади цієї примхливої красуні. На щастя, ті прості види, які пропонують наші крамниці, не мають особливих проблем за їх догляду.

Є декілька важливих порад, але особливу увагу потрібно звернути на полив рослини.

Фаленопсису, зазвичай, полив проводять замочуючи кашпо в ємність з водою. Для цього квітку висаджують у спеціальне подвійне кашпо чи ставлять в посудину з теплою водою. Вона покриває кашпо за декілька сантиметрів до верху. Рослина повинна знаходитись так 15-20 хвилин. Вода повільно насичує вологою субстрат де росте квітка. Коли орхідея почне викидати перші бутони для квітнення її підживлюють спеціальним добривом для орхідей. Його розчиняють у воді чи встромлюють паличку добрива в субстрат. Але робити це потрібно дуже рідко, щоб не перегодувати рослину.

Якщо квітку поливати зверху на субстрат, потрібно намагатися потрапити на повітряне коріння рослини, щоб воно стало більш зеленішим та м’ясистим.

Також, під час таких процедур проводять гігієнічну процедуру: видаляють старе пожовкле чи зморщене листя, сухе повітряне кореневище та відпрацьовані квітконоси.

Після зазначеного часу, воду з ємності зливають повністю, щоб корені не загнили, що призведе до швидкої загибелі рослини.

Одночасно, подвійне кашпо з зовні та з внутрішньої сторони потрібно ретельно помити, щоб видалити ймовірні шкідливі грибки та бактерії.

При поливах орхідей звертають вагу на сухість повітря в приміщенні де вони ростуть та пору року. Особливо, взимку при ввімкнених батареях опалення чи літньою спекою. Замочувати рослину потрібно не менше одного разу на 7-10 днів, а в інші часи поливати набагато менше.