Полив овочевих рослин в теплиці в холодну погоду залежить від кількох важливих факторів.
Полив овочевих рослин в теплиці в холодну погоду залежить від кількох важливих факторів:
1 — При холодному повітрі, якщо світить сонце, навіть періодично — через змінну хмарність, — теплиця добре і швидко нагрівається, в ній тепло і ґрунт прогрітий. У теплиці завжди своя погода — свій особливий мікроклімат, інформує Ukr.Media.
2 — Необхідно стежити за температурою на градуснику і відкривати кватирки для провітрювання і доступу кисню у теплицю вже за 30 градусів тепла, а потім закрити кватирки або прикрити, залишаючи невеликі щілини, як тільки температура знизиться до 20-ти.
3 — Обов’язково дивитися перед поливом стан вологості ґрунту — якщо ґрунт не сухий і досить вологий, то поливати в холодну погоду рослини не треба (слід перечекати, холод незабаром піде і потім полити), але якщо ґрунт сухуватий, то необхідно полити всі рослини, навіть якщо в теплиці на той момент буде всього градусів 15 — 17.
4 — Полив проводити не холодною водою, а відстояною, трохи теплою, або підігріти воду (на плиті, газу, вогні), змішати холодну з теплою водою 50/50.
5 — Якщо в холодну погоду взагалі немає сонця, хмари і навіть йдуть дощі і в теплиці, прохолодно (нижче 15 градусів), то поливати рослини не слід, тим більше при дощах вологи у тепличному ґрунті багато, що у свою чергу створює достатню вологість у самій теплиці (всередині в глибині ґрунту, що для томатів — достатньо), — і в цьому випадку краще перечекати негоду або холоди і не поливати рослини.
Від цього «перечікування» холодів рослини не постраждають навіть якщо це буде тривати кілька днів чи кілька тижнів (навіть при сухуватому ґрунті), а як потепліє — то, полити (рослини наздоженуть своє — згаяне, якщо такий момент недостачі для них станеться).