Як правильно посадити гладіолуси навесні, щоб гарно та довго квітнули

Чудові та різнокольорові, а ще махрові гладіолуси прикрасять будь-яку клумбу.

Після цвітіння, важливо, щоб рослина відростила цибулину для майбутнього квітнення в наступному році. Після, наприкінці вересня, викопайте їх, просушіть, вкладіть у картонну коробку й залиште в сухому та прохолодному приміщенні. Щоб отримати добре та пишно квітучу клумбу гладіолусів, важливо дотримуватися деяких нюансів по правильній їх посадці в землю.

Підготовка та обробка цибулин гладіолусів.

Коли будете купувати цибулини гладіолусів, зверніть увагу на їх зовнішній вигляд. Вони мають бути молодими, об’ємними приблизно 3 см не більше, не мати ознак хвороби, а також ніякого зовнішнього пошкодження. Висота цибулини має бути не набагато меншою за її діаметр та маленьким донцем.

Після, проведіть передпосівну підготовку цибулин. Для цього за 30 днів до посіву видаліть з цибулинок гладіолусів сухе торішнє лушпиння, підгнивші та ушкоджені хворобою екземпляри. Відібраному здоровому матеріалу проведіть дезінфекцію. Для цього опустіть його у 0,3 процентний розчин марганцівки, а після розкладіть їх одним шаром донцем донизу на освітлене місце з температурою біля 27 градусів, щоб прискорити пробудження бруньок та швидкому їх проростанню.

Висадка цибулин гладіолусів в землю на клумбі весною.

Проведіть передпосівну підготовку ґрунту. Для цього він повинен бути нейтральним, пухким та перекопаним на глибину 20 см. Після, рівномірно розподіліть по поверхні наступну підгодівлю: на 1 кв. м. ділянки 10 кг. перепрілого перегною, 40 гр. аміачної селітри, 30 гр. калійної солі та 50 гр. суперфосфату. Коли ділянка має занадто важкий ґрунт, змішайте його з піском.

Як тільки земля на ділянці прогріється на глибину 15 см до 10 градусів тепла, починайте садити в неї цибулини гладіолусів. Час посадки зазвичай припадає на середину-кінець весняних місяців. Все буде залежати від погодних умов вашого регіону.

Схема посадки гладіолусів має велике значення. Відстань між цибулинами має бути 15 см., а у міжрядді близько 25 см.  Це дасть змогу кореням рослини отримувати необхідні поживні речовини, а широке міжряддя забезпечить максимальне освітлення сонячними променями та добрим провітрюванням.

Заглиблюйте цибулини в добре зволожену землю, щоб їм для зростання вистачило вологи. Суху землю спочатку пролийте водою, а після висаджуйте рослини. Не заглиблюйте дуже глибоко цибулини, бо це може сповільнити процес її зростання й відтермінувати подальше цвітіння. Корені почнуть підгнивати й це призведе до загибелі всієї рослини. Висаджуйте цибулини гладіолусів вже відросшими паростками догори та присипте її землею, не притискаючи навколо, щоб не порушити повітрообмін. Після, полийте грядку у міжряддях та вкрийте легким агроволокном чи іншим матеріалом, щоб захистити посадки від поворотних заморозків.

Коли наступить літня спека, проводьте регулярні поливи посадок, не менше 1 разу на 7 днів, в кількості 10 л. води на 1 кв. м. грядки. Для цього зробіть неглибокі рівчачки у міжряддях та лийте туди чисту воду. Далі присипте їх ґрунтом, щоб не так випаровувалася вода з рівчаків. Від висадки цибулин до повноцінного цвітіння має пройти 70-100 діб, все залежатиме від якості насіннєвого матеріалу та догляду за ним.