Як правильно та коли пересаджувати кімнатні рослини, щоб вони добре прижилися

Рослини необхідно пересаджувати кожного року або раз на декілька років, дивлячись, якого вони типу. Цей процес дуже важливий, бо земля позбавляється сили, тому її потрібно міняти на свіжу. Також, необхідно пересаджувати квіти, коли земля закисла або загнили коріння. Кімнатна рослина буде добре рости, коли вона посаджена у відповідний горщик та росте у потрібному субстраті.

Коли потрібна пересадка рослин.

Рослина знаходиться у стані спокою довгий час – це ознака, що її вже потрібно пересаджувати. Кактуси пересаджують взимку, а азалії та камелії на початку літа.



Якщо рослина молода, то її треба пересаджувати щороку, а дорослі декілька разів на кілька років.

Для пересадки вибирайте новий горщик, щоб він був більше на 3-5 сантиметрів у діаметрі. Є два виду горщика глиняний та пластиковий.

Глиняний корисний тим, що зайва волога випаровується краще. Але він не довговічний, тяжкий та в ньому забиваються пори від мінеральної солі. Цього можна уникнути покривши горщик глазур’ю.

Пластиковий горщик легкий та має перевагу від глиняного, що при падінні він не розіб’ється. Тримає добре вологу, тому можна рослину поливати рідше. Але влітку на підвіконні, матеріал горщику дуже нагрівається.



Правильний ґрунт.

Використовуйте спеціальні суміші для кімнатних рослин, які продаються в магазині. У цей ґрунт додають тирсу, невеличкі камінчики, вугілля та грубозернистий пісок. Звертайте увагу на склад та чи можна використовувати його для тієї рослини, яку пересаджуєте. Придбавши потрібну суміш відкрийте її, щоб вона подихала.

Не використовуйте землю з городу для кімнатних рослин. Вона заражена шкідниками та багатьма хворобами. Якщо вже не маєте можливості купити спеціальну суміш, тоді простерилізуйте землю. Покладіть її на деко та поставте у духовку, знезаражуйте протягом години при 100 градусах.



При пересадці рослин приготуйте та помийте горщики. Покладіть на дно дренаж із шматочків цегли та керамзиту. Насипте зверху маленький шар землі. Квітку гарно змочіть водою та обережно дістаньте з горщика. Так само приберіть землю з коріння, обріжте погані й гнилі корінці та помістіть до нового горщика. Насипте нову землю та зволожте її за необхідністю.

Не потрібно пересаджувати квіти у горщики великого розміру, бо можуть загинути. Для кожної квітки обирайте ґрунт такий, у якому вона повинна рости. Проводити одночасне обрізання та пересаджування не можна, бо для квітки це болісні процедури.