Скористайтесь декількома секретами по вирощуванню рівної та не покрученої моркви.
Причини короткої та круглої моркви.
Морква любить легку й пухку землю. Тому, додайте на грядку перед посівом моркви пісок й мох та добре перемішайте, а потім перекопайте глибоко землю. Морква росте на глибину до 45 сантиметрів, земля не повинна мати земляні грудки, каміння та насіння бур’яну. Це може бути причиною короткої та круглої моркви.
Морква переплетена та з багатьма ногами.
Причиною цьому може бути занадто велика кількість перепрілого компосту чи тваринного перегною. Також, при дуже щільному посіві насіння моркви, сходи зростаються. Використовуйте сівалку або змішуйте насіння з піском, щоб посіви були рідшими. Ґрунт на грядці повинен бути зволоженим та пухким.
Правильний посів моркви.
Перед посівом потрібно підготувати ґрунт, внести добриво та глибоко перекопати.
При температурі повітря 15 градусів можна висівати моркву.
Схема посадки: між насінням повинно бути 8-10 сантиметрів, міжряддя 30 сантиметрів. Сходити морква почне не раніше ніж через 3 тижні. Щоб прискорити сходи, потрібно моркву замочити у гарячій воді 600С на пів години, потім трішки підсушити та можна сіяти. Або замочіть у теплій воді насіння моркви, перекладіть у просту вологу тканину, зверху ще одну, добре намочіть водою та закопайте в тіні саду на штик лопати, а зверху добре полийте. Через 4-5 днів дістаньте насіння, трішки просушіть на повітрі та висівайте в землю. Сходить така морква через 6-10 днів.
Догляд за посадками моркви.
Як тільки з’являться перші сходи й підростуть сантиметра на 2,5, прорідіть посадки. Дуже загущені рослини будуть погано рости та перекручуватись між собою. Через півтора місяця підживіть моркву добривом. Дозріє морква через 2-4 місяці в залежності від сорту: раннього, середнього чи пізнього строку дозрівання. Не забувайте захищати посіви моркви від морквяної мухи, пролийте по рядкам з лійки розчином нашатирного спирту 30 мл на 10 літрів води).
При дотриманні всіх правил по вирощуванню моркви, можна отримати добрий врожай цього корисного овоча.