Як правильно замочувати огірки перед засолюванням і чи робити це взагалі?

Способів соління і маринування огірків існує величезна безліч! Досить заглянути в книги рецептів домашніх заготовок.

А скільки чарівних секретів отримання смачних солоних огірочків знають господині: бабусі, мами… Важливий момент — підготовка сировини і тари до засолювання. Від цього багато в чому залежатиме, чи хрусткими вийдуть огірочки, чи не «вибухнуть»… В деяких рецептах радять: перед засолюванням і консервуванням огірки потрібно витримати в холодній воді — замочити. А от на скільки годин? Тут думки розходяться, інформує Ukr.Media.

Навіщо треба замочувати огірки перед засолюванням?

Багато господинь, купивши огірки на ринку або в супермаркеті, приносять їх додому і відразу ж починають солити. У підсумку через такий поспіх вони їдять взимку не тверді і хрусткі зеленці, а не дуже смачні овочі з великими порожнечами всередині.

Найчастіше це пов’язано саме з тим що огірочки були покладені в банки без попередньої підготовки. Зазвичай зеленці, які ми купуємо в магазинах, перш ніж потрапити до нас додому деякий час подорожують і зберігаються на продуктових складах. За цей невеликий період через підвищені температурні показники вони стають менш твердими і втрачають частину своєї природної вологи.

І якщо не спробувати повернути огіркам їх твердість ще до засолювання, то це обов’язково позначиться на їх смакових якостях. Тому навіть якщо вам здається, що куплені овочі абсолютно ідеальні, не пошкодуйте свого часу і обов’язково замочіть їх в чистій холодній воді. І тільки після того, як вони простоять в ній не менше 7 годин можете починати займатися засолюванням.



Так огірочки краще очищаються від бруду, стають більш пружними, насичуються вологою, з них йде гіркота.

Але пам’ятайте, засолювання огірків вимагає максимальної стерильності, тому після замочування огірки обов’язково треба промити ще раз, і бажано зробити це під проточною водою. Так ви зможете позбутися від бактерій, які з’явилися на шкірці огірків в процесі замочування і вам не треба буде переживати що під час зберігання вони покриються цвіллю.

А як в інших рецептах?

А чи обов’язково взагалі замочувати огірки? Переглянувши безліч рецептів ось що виходить:

  • у деяких рецептах огірки радять добре вимити і витерти насухо,
  • або ретельно вимити, обдати окропом і зрізати кінчики,
  • у більшості рецептів перед засолюванням і маринуванням огірки потрібно лише добре помити,
  • у частині рецептів огірки перед заготівлею на зиму рекомендується замочити, причому час замочування варіюється від 2 до 8 годин.

Замочувати огірки чи ні — залежить від індивідуальних уподобань господині і від рецептів засолювання або маринування огірків. Середній час замочування — 3 години. Замочування огірків — процедура не обов’язкова, але вельми корисна.