Як виростити троянду із засохлого букета. Головні правила та секрети

Подарований букет троян з часом починає в’янути та сохнути, через це більшість його викидають. Однак, мало хто знає, що із засохлого букету можна виростити троянду в горщику.

Які троянди зможуть вирости у горщику?

Не всі троянди піддаються реанімації. Наприклад, троянди, що мають жовті, кремові, бузкові, білі або двоколірні відтінки бутонів, взагалі не проростають в землі. А от тепличні троянди рожевих, бордових та червоних сортів чудово приживають у горщику.

Як правильно посадити троянду із засохлого букету в горщик?

Для посадки у горщик, потрібно брати товсті та міцні стебла, де є 4 живих бруньок. Під нижньою брунькою необхідно відступити 1,5 см. вниз та зробити косий надріз лезом, а над верхньою – відступити 2 см. та зробити прямий зріз. Далі, необхідно обірвати листочки, залишивши тільки один – його слід надрізати для роботи фотосинтезу.

Потім, на дно горщика з дренажними отворами потрібно покласти невеликі шматочки пінопласту та засипати все землею. Завдяки цьому, коріння троянди отримуватиме достатню кількість повітря та правильно розвиватиметься.

Перед посадкою, коріння троянди необхідно опустити у спеціальне добриво-коренеутворювач «Корневин». Цей засіб допомагає саджанцям краще укорінитись, пришвидшує зростання та розвиток кореневої системи.

Посадивши троянду в горщик, її потрібно прикрити поліетиленовим пакетом та зафіксувати його внизу резинкою. На пакеті зробити кілька отворів для циркуляції повітря та поставити горщик з трояндою у тепле приміщення.

Якщо зроблено все правильно й рослина прижилася, то вже через кілька тижнів на стеблі з’являться перші листочки.

Висаджувати та розводити троянди найкраще влітку, бо інші пори року мають прохолодну погоду, яка не дозволяє брунькам активно проростати.