Як за допомогою повітряних бульбочок оновити насіння часнику

Є два способи розмноження часнику, вегетативний — зубчиками та генеративний насінням-бульбочками.

Традиційний спосіб розмноження цієї рослини зубками знають та користуються всі. А розмноження насінневими бульбочками, мало хто застосовує, бо це дуже довгий процес.

Розмноження часнику зубками :

  1. Восени відбирають, з зібраного й просушеного цим літом часнику, найбільші та найкращі голівки, з найменшою кількістю зубків 4-5 не більше.
  2. Голівки розділяють на окремі зубки та висаджують у підготовлену для цього грядку. Строки посадки залежать від регіону, це приблизно жовтень-листопад.
  3. Після, ділянку потрібно замульчувати та вкрити на зиму.
Зазвичай, насінневими бульбочками вирощують городники часник для збереження або оздоровлення насінневого матеріалу.

Правила розмноження часнику бульбочками. 

Часник в період вегетації виганяє стрілки в яких й закладає насіння для подальшого розмноження. Зазвичай, його видаляють, залишивши одну рослину як сигнальний варіант для визначення зрілості часнику.

Для того, щоб зібрати бульбочки, потрібно залишити декілька десятків стрілок часнику, щоб отримати якісний матеріал. Коли бульбочки дозріють, коробочка повинна лопнути, а на поверхні з’являться маленькі часничинки. Викопувати ці рослини ще зарано, нехай ще підростуть. Далі, після викопування, зрізати стрілки з бульбочками не потрібно, їх розкладають на горищі для дозрівання. Потім збирають їх в окрему ємність й розділяють по фракціях та зберігають до підзимньої висадки.Посадка повітряних бульбочок часнику.

Садять бульбочки під зиму, ґрунт повинен бути підготовлений та розпушений. В рядку потрібно садити густо.

На перший рік виростає велика однозубка, яку зберігають до осені та знову садять в зиму.

І тільки на третій рік можна отримати здоровий, багатозубковий часник, але вже якісний та оздоровлений.