Як за допомогою тирси, покращити стан ґрунту та збільшити його родючість

Більшість городників використовують для своїх рослин деревну тирсу. Цей екологічно-чистий матеріал можна отримати й безкоштовно. Тирса поліпшує структуру та родючість ґрунту, а рослини даватимуть більший врожай.

Мульчування.

Деревною тирсою дуже добре мульчувати городні грядки.

Якщо насипати її на ґрунт під рослиною, тоді:

  • Ґрунт краще утримуватиме вологу;
  • Температура ґрунту триматиметься на одному рівні;
  • Не будуть з’являтися бур’яни;
  • Земля та рослини будуть насичуватися корисними речовинами;

Однак, мульчувати грядки свіжою тирсою не можна, інакше ґрунт може закислитися. Краще за все підійде перепріла стружка. Також, можна використовувати суміш тирси та сечовини, тоді можна уникнути поганого впливу на ґрунт.

Мульчування, за допомогою тирси, проводиться на початку літа. Її кладуть тонким шаром під кожну рослину, не закладаючи в ґрунт.Підняття грядок.

Якщо город розташований в низині, дачники підіймають грядки деревною тирсою. Таким чином ґрунт прогрівається скоріше та ліпше просихає й насичується поживними речовинами.

Високі грядки.

Викопайте доріжки в міжряддях, засипте їх стружкою, розрівняйте та ущільніть. Присипте грядки залишками ґрунту, щоб вони стали вищими.

Вирощування суниці.

Суниці добре підійде деревна стружка. Посипте нею ґрунт під кожним кущем. Таким чином ягоди не будуть гнити та псуватися. Також, деревна тирса захистить грядки від появи бур’янів. Щоб кущі суниці не підмерзали взимку, під них насипають товстий шар тирси.

Отримання компосту.

За допомогою тирси, можна отримати компост. Для цього потрібно змішати її з коров’ячим гноєм або пташиним послідом, додати опале листя, скошену траву, бур’яни без насіння, харчові відходи й трохи ґрунту з городу. Суміш потрібно щедро зволожити, накрити плівкою та залишити настоюватись потягом одного року.

Прогрівання ґрунту в теплиці.

Деревна тирса, також, застосовується для теплиць та парників. Вона розігріває ґрунт та добрива в ньому, а це впливає на врожайність.Для приготування добрива змішують свіжий гній та вапно, додають в тепличний ґрунт, після чого щедро присипають свіжою тирсою. Для перепрілого гною підходить лише перепріла тирса.

Пророщування насіння.

За допомогою тирси, городники пророщують насіння. Нею замінюють землю в ємності для розсади. Однак, підійде для цього лише перепріла тирса.

Це корисно тим, що при пересадці розсади на постійне місце зростання, коренева система не постраждає. Проте, не можна тривалий час тримати саджанці в стружці, бо їм не вистачить поживних речовин для зростання та розвитку.