Виноградник дуже піддається сильному зараженню грибковими хворобами. Тому, якщо дотримуватись правил своєчасної обробки виноградної лози, можна завжди бути з добрим врожаєм смачної сонячної ягоди.
Правило 1. Коли навесні приберете покривний матеріал на винограднику, відразу обробіть його залізним купоросом 300 грамів на 10 літрів води. Він має фунгіцидні властивості та може затримувати на 5-7 днів бруньки від розпускання, щоб зберегти їх від весняних заморозків.
Правило 2. Як тільки з’являться на виноградній лозі 5-6 листків, від зараження молодого листя хворобами та шкідниками допоможе обприскування препаратами з міддю: ХОМ, Абіга Пік, Купролюкс, Ордан, Поліхом. А також, сіркою: Кумулус, сірка колоїдна, Тиовіт Джет. Або комплексним препаратом – Полірамом.
Правило 3. Перед самим цвітінням винограду, проведіть наступне обприскування на основі бакової суміші: Стробі, Ридоміл Голд МЦ, Плантафол та Актелік у пропорції 20:20:20. Обробіть виноград по листу. Актелік можна замінити на БІ-58 новий, Актарою або Фуфаноном, а Стробі – Топазом, Топсином М або Швидким.
Підживити можна не Плантафолом, а Нутривантом+виноград, Кеміром або добривом серії «Майстер».
Правило 4. Коли з’являться перші горошинки ягід, повторіть обробку виноградної лози попередньою сумішшю. Можна замінити Стробі та Ридоміл Голд МЦ на системно-контактний препарат від оідіума, мілдью й антракноза – Кабріо Топ.
Від сірої гнилі у фазі цвітіння й змикання ягід у гронах, обробіть виноградні кущі фунгіцидом Світч, Хорусом чи Фундазолом.
Правило 5. Восени, перед тим, як зберетесь укривати виноградну лозу на зимівлю, обробіть її Нітрофеном. Він збереже рослину від зимуючих стадій шкідливих комах та грибкових хвороб.
Правила ці допоможуть не тільки виноградарям-початківцям, а й досвідченим фахівцям.
Головне дотримуватись цих правил та дотримуватись інструкції з застосування препаратів на їхньому пакуванні. Тоді навіть у найнесприятливе літо, можна отримати непоганий врожай.
Ще декілька застережень.
Якщо кущі винограду сильно заселені кліщем, застосуйте акарициди, препарати для знищення кліщів: Неорон, Омайт, Кумулус, Тіовіт Джет, сірка колоїдна, сірка садова. Сірка діє випаровуючись, тому обробляють нею коли стоїть суха та спекотна погода.
Крім сірки, засоби які запропоновані до використання вище, всі вони з великим строком очікування приблизно 10-60 днів.