Як зберегти цибулю сіянку до весни, щоб вона не погнила та не поросла. Дієві методи зберігання

Якщо неправильно зберігати сіянку, можна зіштовхнутися з неприємними проблемами. Зверніть увагу на деякі нюанси, щоб сіянка не сохла, не гнила, не проростала, а цибуля не пускала стрілки.

Не можна зберігати посадковий матеріал при температурі, що перевищує 25 градусів тепла або нижче 3 градусів морозу.

Сіянку можна зберігати двома методами — теплим та холодним.

При теплому методі зберігання температура повітря повинна становити 14-20 градусів тепла. Допускається навіть 25 градусів, але не вище. Вологість повітря повинна становити 50-60%. Такий метод зберігання підходить лише для сіянки 2 та 3 фракції. Діаметр цибулини становить 14-21 мм та 21-24 мм.

При холодному методі зберігання температура повітря повинна становити 1-3 градуси морозу. Допускається температура 0 градусів. Вологість повітря повинна становити 85-90%.

Температура яровизації становить 5-8 градусів тепла з запасом до 10 градусів. При такій температурі сіянка проростає. Цибулини починають активно дихати, втрачаючи вологу, через що сохнуть. Також, це стимулює проростання зародкової бруньки. В такому випадку цибуля починає сохнути та проростати. Щоб цього не сталося, зберігайте сіянку в теплі або в холоді. Перед посадкою прогрійте посадковий матеріал при температурі 28-30 градусів тепла. Це знизить ризик стрілкування та підвищить стійкість до хвороб.