Завдяки цьому розчину, ви будете мати завжди міцну та здорову розсаду

Замочувати насіння в перекису водню потрібно, дотримуючись певних правил. В березні городники вже починають підготовку до посівного сезону.

Правильне замочування насіння.

Існує декілька простих та не дуже витратних способів замочування насіння. Перекис водню ідеально підійде для цієї процедури, а коштує копійки.

Рекомендації щодо замочування насіння за допомогою перекису водою:

Перш ніж замочувати насіння, перекис водню розбавте водою в пропорції 1 ст. л. на 0,05 л води. Нерозбавлений розчин спалить розсаду.

Потім покладіть насіння в мішечок або бинт, опустіть в розчин та витримайте необхідний час. Для помідорів та огірків потрібно 24 години, а для інших культур 12 годин.Після цього промийте насіння водою, а потім висаджуйте розсаду в ґрунт. Рослини, які вирощуються в такий спосіб, не хворіють та дають великий врожай.

Навіщо потрібне замочування.

Перекис водню використовується в якості дезінфектора. Ним оброблюють рани, щоб прискорити загоєння та уникнути зараження.

Для насінин це також корисно, адже це оберігає їх від шкідників та різних захворювань, а також підвищує схожість.

Буває так, що насіння довго не сходить, через що гниє під землею. Проте, якщо обробити його перекисом, воно пролежить під землею довше, а це підвищить шанси на появу сходів.

Перед замочуванням покладіть насіння в звичайну воду на 20 хвилин. Воно пом’якшиться, через що розчину буде легше вступити в реакцію з ним.

Обов’язкова обробка насіння.

Насіння, що вже довго лежить, особливо потребує обробки перекисом водню. На ньому може бути пліснява або якісь захворювання.Дугостійкому насінню, також, потрібна обробка. Спочатку таке насіння розм’якшують, а потім обробляють за допомогою перекису водню.

Обов’язкової обробки потребують такі рослини як кавун, гарбуз, кабачки, огірки, перець та баклажани.

Також, обробка потрібна рослинам із вмістом олії. Наприклад, кріп, петрушка, морква та селера.

За допомогою обробки, з насіння піде ефірна олія, а це прискорить процес проростання.