Звичайна крейда: виведе жирну пляму, очиститить столові прилади, допоможе позбутися від дрібних комах.

Крейда в господарстві не завадить!

Напевно, перші асоціації до слова «крейда» — уроки у школі та похмуре «До дошки піде… », а також дитячий живопис на асфальті у дворі, інформує Ukr.Media.

Але ви можете використовувати крейду по-іншому: не тільки як джерело кальцію або інструмент для малювання. Крейда часто використовується в побуті. Можливо, вам відомі один-два способи застосування крейди, але насправді їх дуже багато.

Ось 10 способів застосувати крейду в побуті. Обов’язково візьміть кілька рекомендацій на замітку.

Як вивести жирну пляму з улюбленої сорочки або плаття?

Діяти потрібно відразу після того, як ви її поставили. Візьміть крейду, потріть ним пляму. Почекайте близько 10 хвилин. Після цього можна випрати речі звичним способом. Не забудьте видалити залишки крейди перед завантаженням в машинку.

Як зберегти замшеве взуття?

Замшеве взуття завжди виглядає красиво перші кілька тижнів. А потім пил, бруд і вода роблять свою справу. Якщо ваша пара туфель або чобіт стала виглядати гірше або ви помітили жирну пляму, посипте місце подрібненою крейдою і залиште взуття на ніч. Вранці струсіть — і ви побачите, що плями зникли.Як очистити столові прилади?

Лише засоби з абразивними речовинами здатні очистити столові прилади до блиску. Але після них залишаються дрібні подряпини, з-за яких предмети втрачають вигляд.

Спробуйте просто покласти кілька шматочків крейди у ящик з приладами. Тоді мельхіор і срібло будуть захищені від вологи і збережуть свій блиск.

Крейда проти подряпин

Дрібні сколи, подряпини і вм’ятини на стінах — справа часта, але вона не повинно ставати звичною. Купіть кольорові і білі крейди і зберігайте їх у шафці «до наступного разу». Коли з’явиться чергова подряпина, підберіть крейду відповідного кольору і затріть ділянку.

Крейда від поганого запаху

На відміну від білизняної корзини, в шафі всі речі чисті і охайно складені. Але і там чомусь з’являється специфічний затхлий запах. Покладіть на полиці шматочки крейди, щоб від нього позбутися. Результат вас здивує.

Як позбутися від дрібних комах?

Якщо у вашому будинку з’явилися мурашки і вони постійно намагаються зайняти всі кухонні поверхні, накресліть лінію з крейди на підвіконнях і дверних прорізах. Причина покрита таємницею, але мурахи таку лінію не перетинають.Крейда для дрібного ремонту

Вас залили сусіди з верхнього поверху, на стелі з’явилися плями, які псують вам настрій? Пройдіться по ним крейдою, замалюйте ці плями. До найближчого ремонту все потерпить, навіть ніхто і не помітить.

Відбілювання нігтів

Натріть щіточку білою крейдою, потім протріть нею під кінчиками нігтів. Щетинки видаляють бруд з-під нігтів, а біла крейда зробить внутрішню поверхню світлою, чистою і доглянутою.