Щури досить небезпечні гризуни та переносять на собі різноманітні хвороби, при цьому вони досить неприємні істоти. У квартирах гризуни заводяться рідко, а ось у сміттєпроводах та підвалах багатоповерхівок вони жити можуть. Тому, під’їзд має бути чистим, щоб щури не перейшли до квартир.
У приватних будинках щури з’являються частіше, особливо якщо поряд є сарай, в якому живе худоба або птахи. Щурів приваблюють залишки корму та відходи тварин.
Є декілька варіантів позбутися від неприємного сусідства.
- Заведіть кішку.
Ці тварини здатні полювати на гризунів або хоча б відлякувати їх своєю присутністю. Також, роботу кішки можна поєднувати з іншими методами боротьби з щурами, бо на великій території однієї кішки буде замало.
- Заведіть собаку.
Є деякі породи собак, які гарно полюють на шкідників. Наприклад, такса або хтось із тер’єрів. Але враховуйте, що собака може захворіти, тому їй необхідно вчасно побити щеплення та регулярно відвідувати ветеринара, щоб захистити свого улюбленця від можливих захворювань.
- Розташуйте мишоловки.
Вони продаються у багатьох магазинах й це дієво, якщо щурів небагато. А ось якщо їх дуже багато, тоді однією мишоловкою справа не обійдеться. Якщо у мишоловку потрапив гризун, ні в якому разі не торкайтеся його руками без рукавичок та діставайте обережно.
- Користуйтеся отруйними приманками.
Таких отрут існує багато. Можна придбати Голіаф, Ратід або Крисін. Вони є ефективними та легкими у використанні. Це дуже дієвий спосіб у боротьбі з пацюками та мишами. Але будьте готові до того, що після побачите дохлого гризуна у вас вдома або він сховається десь у затишному місці, звідки складно буде його дістати, а дізнатися про це можна буде лише за запахом.
- Гіпс та борошно.
Змішайте складові у пропорції 1:1 та розсипте в місцях, де постійно з’являються пацюки. Коли вони з’їдять суміш, вона застигне всередині шкідника й він загине. Але тут така сама ситуація, як і з отрутою – невідомо де саме це станеться.
- Зола.
Завдяки цьому методу можна добряче налякати гризунів. Попіл ушкоджує їм лапки, що перешкоджає їм активно переміщатися, тому вони просто лишають такий дім.
- Риб’ячий жир.
Наберіть жир у шприц та прокапайте по всьому периметру домівки. Щури ненавидять риб’ячий жир.
- Ультразвукові пристрої.
Ультразвукові хвилі мають руйнівну силу для гризунів й вони залишають будинок. Для будинку знадобиться хоча б два таких пристрої, які слід розташувати там, де найчастіше бувають гризуни.
- Зверніться до фахівців.
Якщо вам не хочеться втручатися у ситуацію самостійно, покличте фахівців, які самі добре впораються з цією задачею. Таких організацій зараз багато.